Warszawa: Powstanie Warszawskie i utrudnienia w ruchu. Sprawdź gdzie!

2020-08-01 11:00
Kraków: Rusza budowa tramwaju na Górkę Narodową. Będą spore utrudnienia i korki
Autor: ZIM

Organizacja uroczystości obchodów będzie oznaczała zmiany w parkowaniu w rejonach poszczególnych wydarzeń. Prawdopodobne też będą chwilowe wstrzymania ruchu. Uważaj na korki i sprawdź gdzie będą objazdy!

Do 2 sierpnia będzie obowiązywał zakaz ruchu oraz zatrzymywania się i postoju na ulicy Przyokopowej. Zakaz będzie ciągnął się na całej długości muru Muzeum Powstania Warszawskiego z nielicznymi wyjątkami dla samochodów z tabliczką „Organizator”. Na całej długości ul. Przyokopowej będą wisiały tabliczki informujące o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela, w razie nie dostosowania się kierowców do zmian. 

Dziś w sobotę w ramach uroczystości przed pomnikami gen. S. Roweckiego "Grota", Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej, zamknięta będzie ul. Chopina do godz. 15, ul. Matejki do godz. 16. W względu na uroczystości Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej w godz. 13.00-21.30 z indywidualnego ruchu i postoju będzie wyłączony parking przy Cmentarzu Wojskowym, w godz. 13.00-19.00 zamknięta dla samochodów będzie ul. Ostrowiecka. Dla zainteresowanych obchodami od godz. 14.00 do godz. 21.00 będą kursowały specjalne linie autobusowe: 912, 922, 944, 970 i 980. Będą one jeździły od Cmentarza Wojskowego do: 912 do Cmentarza Wolskiego, 922 do stacji metra Marymont, 944 do Dworca Centralnego, 970 do Dworca Wschodniego i 980 na ul. Chełmską. W sobotę w godz. 10-14 planowane jest zgromadzenie publiczne, a następnie przemarsz ulicami Rakowiecką i Puławską do Parku Orlicz-Dreszera. Autobusy linii: 119, 141, 167, 168, 172 i 222 zostaną skierowane objazdy. Po godz 15 planowane są trzy zgromadzenia publiczne w rejonie ronda Dmowskiego i przemarsze przez Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, pl. Zamkowy, Świętojańska, Rynek Starego Miasta, Rycerska, Nowy Dunaj, Podwale, Nowomiejska, Freta, Świętojerska, pl. Krasińskich. Pojazdy komunikacji miejskiej również zostaną skierowane na objazdy.

Warszawa: Od dziś miasto nie odbiera od nich śmieci!

Powstanie Warszawskie. Groby młodych powstańców. Niezapomniani

Warszawa: Robotnicy zamkną ulicę na Pradze-Południe. Wszystko przez nowy wieżowiec [GALERIA]

Na niedzielę 2 sierpnia przygotowane są Uroczystości przed pomnikiem kpt. Stanisława Jankowskiego ,,Agatona”. Do 13 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się przy ul. Karowej i Browarnej do ul. Dobrej. Autobusy linii 106 zmienią swoją trasę w tym czasie. W godz. 8.00-13.00 wyłączone z ruchu będą chodnik i droga rowerowa przylegające do skweru Jankowskiego „Agatona”. Między 17-20.30 ulicami przejedzie Masa Powstańcza 2020. Uczestnicy przejadą szlakiem batalionów AK „Czata 49” i „Miotła” m.in. ulicami Towarową i Okopową, Stawki, Bonifraterską, Miodową, Marszałkowską, Al. Jerozolimskie i Koszykową. W środę 5 sierpnia odbędzie się przemarsz ulicami: Leszno, Okopowa, al. „Solidarności”, Wolska i Redutowa na Cmentarz Powstańców Warszawy przy ul. Wolskiej. Będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania się, a autobusy linii 171 i 190 zostaną skierowane na objazdy.

Powstanie Warszawskie. Tak Warszawa uczci BOHATERÓW. Zobacz naszą specjalną GALERIĘ

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE