Warszawa: Praga-Południe ma swoją maskotkę! To kolorowa rybka, dzieło 10-letniej Marysi

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS, facebook

Ciekawostka

Warszawa: Praga-Południe ma swoją maskotkę! To kolorowa rybka, dzieło 10-letniej Marysi

2023-07-19 12:30

Dzielnica Praga-Południe w Warszawie ma swoją maskotkę! Została nią kolorowa rybka, zaprojektowana przez 10-lenią Marysię. Maskotkę wybrali mieszkańcy w trakcie święta Saskiej Kępy. Jej wyjątkowy wygląd nie jest przypadkowy.

Praga-Południe ma swoją maskotkę!

Burmistrz Pragi-Południe Tomasz Kucharski pochwalił się w mediach społecznościowych wybraną przez mieszkańców maskotką dzielnicy. To zaprojektowana przez 10-letnią Marysię kolorowa rybka.

"Mamy to. Rybka Marysi wybrana przez mieszkańców w konkursie dzielnicowym nabiera kształtów i kolorów. Już niebawem odblaski z rybką najmłodsi będą mogli wygrać w konkursach na Sportowym Pożegnaniu Lata w Parku nad Balatonem" - napisał burmistrz Tomasz Kucharski.

Jak przekazał rzecznik dzielnicy Praga-Południe Andrzej Opala, konkurs na maskotkę dzielnicy przeprowadzono wśród dzieci. Do finału zakwalifikowało się sześć pomysłów, a w trakcie święta Saskiej Kępy mieszkańcy głosowali, który projekt najbardziej przypadł im do gustu. - Wygrała rybka zaprojektowana przez 10-letnią uczennicę, Marysię - powiedział rzecznik.

Jedyna taka rybka

Wygląd rybki jest nieprzypadkowy. Kształtem nawiązuje ona do zarysu dzielnicy, a kolorowe plamy, które ma to południowo-praskie osiedla: Gocław, Gocławek, Kamionek, Grochów, Saska Kępa i Olszynka Grochowska.

Mieszkańcy Pragi-Południe są zachwyceni maskotką. Pod wpisem burmistrza dzielnicy pojawiły się bardzo przychylne komentarze.

"Kapitalna ta Rybka", "Śliczna”, Podoba mi się", "Chce kiedyś taką" - czytamy.

Sonda
Podoba Ci się maskotka Pragi-Południe?