Sprzedają mieszkanie z 90-letnią lokatorką. Cena szokuje

i

Autor: Shutterstock Sprzedają mieszkanie z 90-letnią lokatorką. Cena szokuje

Szok w Warszawie

Warszawa: Sprzedają mieszkanie z 90-letnią lokatorką. Cena szokuje

2022-08-25 21:51

Warszawski rynek nieruchomości szokuje. Zazwyczaj jednak chodzi o niebotyczne ceny za metr kwadratowy. Tym razem internatów zmroziła inna rzecz. Właściciel 60-metrowego mieszkania na Ochocie chce za nie jedynie 400 tysięcy złotych. To pieniądze, za które trudno jest kupić w tej lokalizacji kawalerkę. Okazje się, że oferta posiada jeden haczyk. Syn sprzedaje bowiem nieruchomość ze swoją 90-letnią matką! Jak to możliwe?

Warszawa. Sprzedają mieszkanie z 90-latką

Dziwne ogłoszenie pojawiło się na jednej z grup na Facebooku poświęconej sprzedaży nieruchomości. - Mieszkanie 62m, 3 pokoje, 4 piętro, winda, balkon, cicha okolica, służebność, 90 lat osoba – czytamy w zamieszczonym ogłoszeniu. Po sprzedaży, w mieszkaniu nadal będzie mogła mieszkać 90-letnia matka właściciela.

Przeczytaj również: Gigantyczne ceny mieszkań w Warszawie. Za metr trzeba zapłacić już prawie 30 tys. złotych [RANKING DZIELNIC]

Okazuje się, że to nie tylko możliwe, ale też legalne! Istnieje możliwość spieniężenia nieruchomości z tzw. służebnością. Oznacza to, że zawarta umowa gwarantuje właścicielowi lub jego bliskim dożywotnią możliwość korzystania z lokalu. W praktyce może to jednak też oznaczać co miesięczne wypłacanie pensji wskazanej osobie.

Jak podaje portal fakt.pl okazuje się, że syn 90-latki mieszka razem z żoną kilkaset kilometrów od Warszawy. Niestety, kobieta nie jest w stanie już sama funkcjonować. — Mieliśmy różne problemy, na przykład z gazem. Mama nastawiała wodę w czajniku i zapominała. Boimy się, że może wyjść i nie wrócić — mówi w rozmowie z Faktem synowa 90-latki.

Tragiczny finał warszawskich reprywatyzacji. Do kin wchodzi film „Lokatorka”, który pokazuje prawdę!

Warszawa. Mieszkanie ze służebnością

Małżeństwo zapewnia, że jest w trakcie załatwiania dla seniorki miejsca w domu opieki ze względów zdrowotnych, ale do czasu umieszczenia tam 90-latki, ta będzie mieszkać w mieszkaniu. — Nie wyobrażamy sobie, żeby mama mieszkała z obcymi ludźmi, dlatego dzielenie mieszkania nie wchodzi w grę — zapewniają w rozmowie z Faktem właściciele lokalu. Syn kobiety przekonuje, że są otwarci na różne propozycje, może to być np. dożywotnia renta wypłacana na poczet staruszki.

Sonda
Czy ceny mieszkań są za wysokie?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają