Warszawa stanęła. Gigantyczne korki przez remonty i zwężenia

i

Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS Warszawa stanęła. Gigantyczne korki przez remonty i zwężenia

Warszawa stanęła! Wściekli kierowcy tkwią w gigantycznych korkach

2021-09-06 16:13

Nadszedł ten moment, którego wszyscy się obawiali. Mieszkańcy stolicy wrócili z urlopów, dzieci poszły do szkół, a na ulicach wszystko stanęło! Kierowcy od kilku dni nerwowo ściskają kierownice i klną pod nosem. Wszystkiemu winne zwężenia stołecznych arterii i niedokończone, lub nawet dopiero co rozpoczęte remonty.

Godzina 7 rano, ulica Żołnierska, aby skręcić z niej w stronę centrum, auta stoją w kilkukilometrowym korku. Wszystkiemu winna kolejna budowa estakady w tym miejscu. Nie pomaga nawet to, że po kilku miesiącach robotnicy postanowili udostępnić w tym miejscu dodatkowy zjazd na Pragę. Podobnie jest właściwie przez cały dzień w okolicy ronda Czterdziestolatka. Tam przez zwężoną ul. Jana Pawła II auta jadące od strony ronda ONZ ustawiają się w długi sznureczek, aby skręcić w Aleje Jerozolimskie.

Istny armagedon tworzy się również w okolicy dworca Zachodniego. Nie dość, że kolejarze prowadzą modernizację stacji, która paraliżuje dojazd, to tuż obok trwa remont tuneli w al. Prymasa Tysiąclecia. Kierowcy tracą tam nawet godzinę, stojąc w korku.

Gigantyczne zatory kojarzą się również z trasą Łazienkowską. Już teraz zwężona południowa nitka powoduje duże utrudnienia, a to dopiero początek... Niedługo ma ruszyć burzenie wiaduktów przy Agrykoli. Wtedy ruch będzie się odbywał jednym pasem w każdą stronę.

Wciąż zamknięty tunel pod Ursynowem powoduje zalanie autami zarówno ulicy Przyczółkowej, jak i Puławskiej. Stoi również Połczyńska, Wolska, Kasprzaka, Marszałkowska i Wisłostrada. Kierowcy mają twardy orzech do zgryzienia.

Warszawa stanęła. Gigantyczne korki przez remonty i zwężenia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE