Warszawa szykuje się na Marsz Niepodległości 2021. Pełna mobilizacja

2021-11-07 10:10
Warszawa szykuje się na Marsz Niepodległości 2021. Pełna mobilizacja
Autor: Sebastian Wielechowski / Super Express Warszawa szykuje się na Marsz Niepodległości 2021. Pełna mobilizacja

Marsz Niepodległości 2021 coraz bliżej. Na poniedziałek zaplanowane zostało spotkanie służb miejskich, Policji i Służby Ochrony Państwa przed Świętem Niepodległości. Będą omawiane sprawy bezpieczeństwa 11 listopada, kiedy w Warszawie odbędą się liczne manifestacje. Najwięcej obaw budzi Marsz Niepodległości, który w poprzednich latach zakończył się sporymi stratami.

Organizatorzy Marszu Niepodległości zapowiedzieli, że mimo negatywnej decyzji władz stolicy oraz sądu, to coroczne wydarzenie się odbędzie. 11 listopada o godzinie 13 demonstracja ma wyruszyć z ronda Dmowskiego w kierunku błoni wokół Stadionu PGE Narodowego. W tym samym miejscu zgromadzenie zapowiedziała grupa 14 Kobiet z Mostu. W stolicy ma się odbyć ponadto wiele innych wydarzeń związanych z upamiętnieniem odzyskania niepodległości.

Dlatego - jak poinformował PAP stołeczny ratusz - na 8 listopada zaplanowano spotkanie służb miejskich, Policji i Służby Ochrony Państwa, podczas którego przekazane zostaną informacje o przygotowaniach i gotowości do realizacji zadań, jak również zasady współpracy.

- Natomiast 11 listopada będzie działał sztab do koordynacji uroczystości i zgromadzeń na terenie Warszawy, a na terenie miasta będą skierowani obserwatorzy z upoważnienia Prezydenta m.st. Warszawy - przekazały służby prasowe władz miasta.

Dodatkowo 11 listopada zostanie zwiększony stan osobowy operatorów kamer w Zakładzie Obsługi Monitoringu Miejskiego z zadaniem pilnej obserwacji wydarzeń na terenie miasta oraz zostanie zapewniona maksymalna ilość sił i środków ze strony Straży Miejskiej. Zapewniono ponadto, że "Zarząd Dróg Miejskich jest w stałym kontakcie z wykonawcą odpowiedzialnym za prace na Rondzie Dmowskiego, który został poproszony o uprzątnięcie placu budowy i na kilka dni przed 11 listopada zostanie skontrolowana sytuacja na miejscu".

Ani jednej więcej. Sound of Silence i krzyk kobiet na Placu Zamkowym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE