Warszawa walczy z Rosją. Chodzi o okupację budynków w stolicy

i

Autor: MARCIN SMULCZYNSKI / SUPER EXPRESS; Bartosz KRUPA/East News Warszawa walczy z Rosją. Chodzi o okupację budynków w stolicy

Warszawa walczy z Rosją. Chodzi o okupację budynków w stolicy

2022-03-31 14:00

Prezydent Rafał Trzaskowski podpisał kolejny dekret, który odrzuca absurdalne roszczenia Rosji wobec warszawskich nieruchomości. Tym razem chodzi o kamienicę przy al. Szucha 8. Niedawno głośno było o budynkach przy ul. Sobieskiego 100 oraz budynek Amabasady Ukrainy, które Rosja też chciała przejąć. To prawdziwa ofensywa miasta przeciwko Rosji.

Odkąd Rosja napadła na Ukrainę, w Warszawie trwa prawdziwa ofensywa przeciw bezprawnym roszczeniom Federacji. Rosja uzurpuje sobie prawo do wielu warszawskich nieruchomości, powołując się na umowy z lat 50. ubiegłego wieku.

Rafał Trzaskowski odrzuca kolejne, absurdalne roszczenia Rosjan. Wszystko zaczęło się od słynnego Szpiegowa przy ul. Sobieskiego 10 na Mokotowie. Ogromny kompleks budynków powstał w latach 80. XX w. i służył jako baza mieszkaniowa dla pracowników Ambasady Związku Radzieckiego w Polsce. Od 2016 r. nieruchomość powinna wrócić w posiadanie miasta, jednak strona rosyjska bezczelnie ignorowała wszelkie postanowienia sądowe! Miarka w końcu się przebrała i budynki zajmie komornik. Kiedy to nastąpi? Ratusz przyznaje, że nie wie. - Nie znamy dokładnej daty. Będziemy informowali o postępach na bieżąco – powiedziała rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk.

Ambasada Ukrainy jest już bezpieczna

Rosjanie chcieli też zająć budynki przy al. Szucha 7 i 8. Sprawa była o tyle pilna, że pod pierwszym z adresów znajduje się Ambasada Ukrainy. Prezydent Warszawy wydał dekret, na mocy którego ucina roszczenia Rosjan do nieruchomości. – Placówka dyplomatyczna naszych przyjaciół w stolicy jest już zabezpieczona przed zakusami agresorów – powiedział Trzaskowski.

Sonda
Czy Trzaskowski powinien wspierać Ukrainę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany