Warszawa: Weekendowy paraliż Wilanowa! Drogowcy wyremontują kilka ulic

2020-10-01 18:53 Mateusz Nadworski
Roboty drogowe
Autor: Marek Zieliński/Super Express Roboty drogowe

W weekend drogowcy rozpoczną wymianę nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Przyczółkowej, Branickiego i Vogla na Wilanowie. Początek pierwszej części prac w piątek, 2 października, o godz. 22.00, a koniec w poniedziałkowy poranek. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu.

W najbliższy weekend drogowcy ruszą z pracami na skrzyżowaniu ulic Przyczółkowej, Branickiego i Vogla.

Od piątku, 2 października, od godz. 22.00 do poniedziałku, 5 października, do godz. 4.00 zwężona do jednego pasa w każdym kierunku zostanie ul. Przyczółkowa w rejonie skrzyżowania z ul. Vogla. Zamknięte będą również wloty w ulice Vogla i Branickiego.

Powiat otwocki w strefie czerwonej! Co to znaczy dla mieszkańców?

Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się po skrajnych, wewnętrznych pasach jezdni ul. Przyczółkowej. Kierowcy jadący zarówno w stronę centrum, jak i Konstancina-Jeziorny nie będą mieli możliwości skrętu w ulice Vogla i Branickiego oraz wyjazdu z tych ulic na ul. Przyczółkową. Możliwy będzie tylko ruch w ciągu ul. Przyczółkowej.

Objazd dla jadących ul. Branickiego zostanie poprowadzony al. Wilanowską i ulicami Kieślowskiego, Klimczaka i Sarmacką. Dla kierujących się ul. Vogla objazd prowadzić będzie jezdnią lokalną wzdłuż ul. Przyczółkowej do ul. Uprawnej i dalej do ul. Przyczółkowej oraz ul. Przyczółkową do wiaduktu Południowej Obwodnicy Warszawy i ul. Europejską.

Liczba zakażonych DRASTYCZNIE ROŚNIE, a... Warszawa bez żółtej strefy!

Ponieważ skrzyżowanie jest duże, remont odbędzie się w dwóch turach. Drugi etap prac zostanie przeprowadzony w następny weekend (9-12 października) i będzie wiązał się z ponownym zwężeniem ul. Przyczółkowej, tym razem o wewnętrzne pasy jezdni.

W związku z pracami, swoje trasy zmienią autobusy linii 163, 164 i N31. Autobusy linii 163 w kierunku Wilanowa i 164 w kierunku EC Siekierki od ul. Vogla pojadą boczną jezdnią ul. Przyczółkowej i ul. Uprawną do właściwej ul. Przyczółkowej. W przeciwnych kierunkach pojadą ul. Przyczółkową i Uprawną, przejadą przez pętlę Powsinek i ul. Uprawną dojadą do jezdni bocznej ul. Przyczółkowej.

Przestaliśmy ufać Trzaskowskiemu? Jest nowy sondaż poparcia dla polityków

Autobusy linii nocnej N31 będą kończyły kursy na przystanku Wiertnicza, do którego od al. Wilanowskiej dojadą ul. Przyczółkową i Uprawną, przejadą przez pętlę Powsinek i ul. Uprawną dojadą do jezdni bocznej ul. Przyczółkowej.

Funkcjonowanie przystanków Vogla 01 i 02 zostanie zawieszone. W ich sąsiedztwie zostaną uruchomione tymczasowe przystanki Vogla 51, 52 i 55.

Warszawa: Wszedł zamówić pizzę na Żoliborzu, a zwinął co innego... Na szczęście udało się go złapać

Remont Wilanów
Autor: Zarząd Dróg Miejskich
Super Raport 01.10 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier, Jan Kanthak - Solidarna Polska oraz dr Paweł Grzesiowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.