LUDZIE SPACERUJĄ Z GRZAŃCAMI

Warszawa. Tłumy na świątecznym jarmarku na Starym Mieście!

2022-11-27 17:37

W sobotę, 26 listopada, na Podwalu na Starym Mieście rozpoczął się świąteczny jarmark. Ludzie tłumnie odwiedzają stoiska z rzemieślniczymi wyrobami i specjałami regionalnych kuchni. Spacerowicze chętnie kosztują też grzańca. Zainteresowanie straganami jest ogromne!

Ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 na Starym Mieście

Jarmark Bożonarodzeniowy na Podwalu rozpoczął się w sobotę, 26 listopada, i potrwa do 6 stycznia przyszłego roku. Stoiska będą czynne dla odwiedzających od godz. 11:00 do 20:00, a w piątki i soboty do 21:30. Na Podwalu pojawią się świąteczne stragany z wyrobami rękodzieła artystycznego i regionalnego rzemiosła. Obok wystawców polskich gościć będą kupcy i rzemieślnicy z Ukrainy i Litwy. Można będzie też kupić żywe choinki. Jarmark uatrakcyjnią pokazy kowalstwa artystycznego, chodzący bałwan Olaf, strefa z saniami i reniferem, w której można będzie zrobić zdjęcie z Mikołajem. Dla dzieci przewidziano też konkursy i niespodzianki. - Mikołaj będzie obecny na jarmarku w weekendy i święta, a także w tygodniu w godzinach popołudniowych - przekazał stołeczny ratusz. Dodatkowo na soboty 10 i 17 grudnia w godzinach 16:00-17:00 jest planowany występ zespołu muzycznego z Ukrainy – grupy Korali. W programie kolędy i lekcja tańca ludowego.

Ursynowska Wyprzedaż Garażowa i wyprzedaż garażowa na Bazarze Różyckiego

Tuż przed Mikołajkami, 4 grudnia, w godz. 10:00-16:00 odbędzie się przedświąteczna Ursynowska Wyprzedaż Garażowa, jak zwykle na parkingu przy urzędzie dzielnicy (na rogu ul. Indiry Ghandi i al. KEN). Wstęp będzie bezpłatny, zarówno dla sprzedających jak i kupujących. Na ten sam dzień zaplanowano ostatnią tegoroczną wyprzedaż garażową na legendarnym praskim Bazarze Różyckiego. Odbędzie się ona w niedzielę, 4 grudnia, między godziną 11:00 a 15:00 pod hasłem "Prezent z drugiej ręki". Wejście na Bazar od ulicy Targowej 50, obok Muzeum Warszawskiej Pragi. Wstęp – zarówno dla kupujących jak i sprzedających – jest bezpłatny.

Jarmark Świąteczny na Bazarze Różyckiego

Z kolei w 10 i 11 grudnia na Bazarze Różyckiego odbędzie się Jarmark Świąteczny. Znajdzie się na nim około 40 stanowisk handlowych. Będzie można kupić wytwory rzemieślnicze: wyjątkowe ozdoby świąteczne, dekoracje z drewna, ceramikę czy naturalne kosmetyki. Święty Mikołaj odwiedzi jarmark w niedzielę w godz. 12:00 – 16:00. Dla maluchów przewidziano też loterie fantowe oraz bezpłatną karuzelę. Na jarmarkach nie zabraknie też smakowitych potraw czy gorących napojów.

Sonda
Lubicie Jarmarki Świąteczne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają