Warszawa: Wybrano nowego dyrektora Muzeum Warszawy!

2020-08-05 18:48 Mateusz Nadworski
Muzeum Warszawy
Autor: Facebook/Muzeum Warszawy

Doktor Karolina Ziębińska-Lewandowska obejmie od 1 stycznia 2021 roku stanowisko dyrektorki Muzeum Warszawy. Jej kandydatura i koncepcja programowa, którą przedstawiła, zyskała najwyższą ocenę komisji konkursowej.

Karolina Ziębińska-Lewandowska to doświadczona i wielokrotnie nagradzana kuratorka, przez wiele lat związana z Narodową Galerią Sztuki Współczesnej Zachęta. Jest absolwentką Instytutu Historii Sztuki UW, tam też uzyskała tytuł doktorski. Współtworzyła Fundację Archeologia Fotografii, znaną z ochrony i udostępniania archiwów po czołowych polskich fotografach, inicjowania licznych projektów artystycznych i badawczych. Od 2014 roku pracuje w Muzeum Narodowym Sztuki Nowoczesnej Centre Pompidou w Paryżu.

Warszawa: Tramwajarze zablokują miasto! Masa robót na torach

Startując w konkursie na dyrektora/dyrektorkę Muzeum Warszawy dr Ziębińska-Lewandowska zaproponowała plan rozwoju instytucji nastawiony na reagowanie na współczesne problemy miasta, partycypację i otwartość, a także stworzenie Centrum Fotografii prezentującego bogate zbiory fotograficzne Muzeum Warszawy. -Gratuluję. Bardzo się cieszę z tego wyboru, który gwarantuje, że placówka będzie rozpoznawalna i przyjazna, a potencjał miejsca i ludzi zostanie wykorzystany do dalszego budowania marki, zwiększania uczestnictwa oraz promowania stołecznych artystek i artystów – mówi Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka i koordynatorka do spraw kultury i komunikacji społecznej.

Warszawa: Budują rondo w Wawrze! Od czwartku utrudnienia do końca wakacji! [INFOGRAFIKA]

Karolina Ziębińska-Lewandowska zastąpi Ewę Nekanda-Trepka, wieloletnią zarządczynię muzeum, która odchodzi na zasłużoną emeryturę.

Warszawa: Drogowcy kończą budowę mostu Południowego! Kiedy otwarcie? [WIDEO, GALERIA]

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

ZOBACZ TEŻ ZDJĘCIA Z MARSZU NA WOLI:

Niebezpieczny Nowy Świat - czy ludzie boją się chodzić ulicami Warszawy? SONDA

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.