Warszawa wygląda, jakby szykowała się do wojny. Ogromne siły policji w centrum

2021-11-11 10:40
Marsz Niepodległości 2021. Ogromne siły policji w centrum miasta
Autor: Amadeusz Calik

Święto Niepodległości wywołuje ogromne emocje. Marsz Niepodległości 2021 organizowany przez Roberta Bąkiewicza zyskał charakter państwowy. W minionym roku wydarzenie to spowodowały spustoszenie na ulicach Warszawy. Były starcia z policją, pożar i strzały. W tym roku ma być bezpiecznie. Rankiem 11 listopada centrum Warszawy wygląda, jakby miasto szykowało się do wojny!

Marsz Niepodległości 2021 rozpocznie się o godz. 13. Z ronda Dmowskiego zniknął już "materiał prowokacyjny". Robotnicy uprzątnęli kostkę brukową, aby zbytnio nie kusiła maszerujących nacjonalistów. Zabezpieczone zostały również kosze na śmieci oraz stacje rowerów miejskich. Od rana w stolicy słychać sygnały zjeżdżających zewsząd radiowozów.

Centrum miasta opustoszało. Rondo Dmowskiego zamknięto nie tylko dla ruchu kołowego. Również piesi nie mają tam wstępu. Dookoła roi się od policjantów i wojskowych. Ilości zaparkowanych wzdłuż ulic radiowozów nie sposób zliczyć. Warszawa wygląda, jakby szykowała się do wojny. W pogotowiu są już armatki wodne, które mają rozpędzić agresywnych demonstrujących.

Na miejsca zbiórki przyjeżdżają kolejne grupy policjantów. To oni w Święto Niepodległości będą mieli pełne ręce roboty. Centrum Warszawy odgrodzone jest barierkami od reszty świata. Czy jest czego się obawiać? Czy w tym roku również nie obędzie się bez krwawych zamieszek?

Sonda
Braliście udział w Marszu Niepodległości 2021?
Warszawa szykuje się na Marsz Niepodległości. Gigantyczne siły
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE