Dramat mieszkańców

Warszawa. Wyjące alarmy budziły pół Grochowa. Czy kolejarzom w końcu udało się naprawić pociągi?

2022-09-09 22:36

Przeraźliwe wycie przez długie miesiące spędzało sen z oczy mieszkańcom Grochowa. Skarżyli się, że nie mogą spać. Wszystko przez to ,że kolejarze nie potrafili uporać się z włączającymi się w pociągach Pesa Dart alarmach przeciwpożarowych. Po wielu tygodniach na ratunek przyjechała delegacja z Bydgoszczy.

Wyjące pociągi budziły pół Grochowa

Nocne syreny wyjące na Stacji Techniczno-Postojowej Olszynka Grochowska mają szansę wreszcie się zakończyć. W pojazdach typu Dart notorycznie włączały się alarmy przeciwpożarowe, mimo że zagrożenia nie było. Czasem syreny potrafiły przez blisko godzinę odbierać sen okolicznym mieszkańcom, o czym pisaliśmy już na łamach „Super Expressu”.

Przeczytaj również: Nocą wyją syreny i budzą pół warszawskiej dzielnicy. Nikt nie może nic zrobić

Kolejarze zwrócili się do producenta pociągów o pomoc. Na ratunek przyjechał specjalna delegacja specjalistów z bydgoskich zakładów PESA. Czy pracownikom udało się coś zdziałać? Jak donosi portal rynek-kolejowy.pl, maszyny przeszły w sierpniu przez prace serwisowe mające usunąć uciążliwy problem. Dyrektor ds. projektów strategicznych i komunikacji Pesy, Maciej Grześkowiak, powiedział w rozmowie z portalem, że wszystkie czujki dymu zostały dokładnie wyczyszczone, a producent zmienił procedury tak, żeby nie gromadziły się w nich zanieczyszczenia. Pracownicy Pesy mają monitorować efekty tych działań.

Alarmy na Grochowie nie dają spać mieszkańcom. Tak wyją pociągi na Olszynce Grochowskiej

Nocne alarmy na Grochowie się skończą?

Nocne alarmy uprzykrzały życie mieszkańców od dawna. - Słyszę to wycie od czerwca. Na początku myślałem, że ma związek z wojną na Ukrainie i zwiększonym ruchem na kolei. Teraz już mam dość. To jest nie do wytrzymania, mieszkamy przy pl. Szembeka, całkiem daleko od stacji, a i tak nie możemy spać – skarżył się "Super Expressowi" w sierpniu pan Łukasz. Czy przeraźliwe wycie nie będzie odbierało już snu?

Sonda
Słyszałeś syreny alarmowe?
Nasi Partnerzy polecają