Warszawa. Seniorzy bezpieczniejsi na drogach. Spadła liczba śmiertelnych wypadków

2020-05-31 10:00 DS
Seniorzy
Autor: Pixaby

Zarząd Dróg Miejskich po raz kolejny dzieli się z mieszkańcami statystykami z podsumowania ubiegłego roku. Według nich na warszawskich ulicach zginęło dużo mniej seniorów niż w ubiegłych latach.

W 2019 r. na warszawskich ulicach zginęło 35 osób, w tym 12 seniorów, czyli osób w wieku 60 lat i więcej. Zdecydowana większość z nich to piesi  - z 21 przypadków, aż 10 stanowiły osoby starsze.  - To podkreślenie jest ważne, bo wskazuje na zagrożenia dla mieszkańców miasta, którzy z racji wieku często gorzej orientują się w miejskiej przestrzeni i trudniej im zareagować na niebezpieczeństwo - informuje Zarząd Dróg Miejskich. 

Warszawskie niedźwiedzice potrzebują nowego wybiegu! Ruszyła zbiórka! [GALERIA]

Choć śmierć na drodze to ogromna tragedia to statystyki podawane przez ZDM mogą napawać optymizmem. W 2018 roku na stołecznych ulicach zginęło 21 seniorów, z czego 18 pieszych. W porównaniu do aktualnych liczb oznacza to spadek ogólnej liczby zdarzeń z udziałem seniorów o 43 procent. oraz o 44 proc. wśród pieszych.  Po raz pierwszy od 2011 r. seniorzy to mniej niż połowa wśród pieszych ofiar wypadków w Warszawie. Ostatnio co roku takich przypadków było zwykle 20 lub więcej. W 2018 r. ta liczba spadła do 18, a teraz wynosi tylko 10 - co jest największym jak do tej pory spadkiem. 

Patryk Jaki rozlicza Rafała Trzaskowskiego. Jest bezwzględny!

Warto jednak pamiętać, że mimo dobrych statystyk nadal w co trzecim wypadku w stolicy brała udział osoba starsza, a prawie co druga śmiertelna ofiara wśród pieszych jest seniorem. 

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Brutalna eksmisja na Pradze. Banda zbiorów chciała wyrzucić z mieszkania matke i dzieci

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.