Wybory korespondencyjne w Polsce?

i

Autor: pixabay Wybory korespondencyjne w Polsce?

Warszawscy BURMISTRZOWIE OBURZENI! Poczta Polska WYSYŁA MAILE w sprawie WYBORÓW!

2020-04-23 20:39

Sytuacja dotycząca wyborów prezydenckich jest nadal napięta. Mimo że ustawa dotycząca wyborów korespondencyjnych jeszcze nie weszła w życie, to władze dzielnic już dostają wiadomości dotyczące organizacji wyborów.

Poczta Polska przesłała do władz miasta maile dotyczące wyborów korespondencyjnych. Zwróciła się z prośbą o przekazanie spisów wyborców oraz udostępnienie placówek oświatowych i urn wyborczych. Korespondencję otrzymali m.in Burmistrz Ursynowa Robert Kempa oraz Burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk. Według prawa ustawa o wyborach korespondencyjnych nadal nie obowiązuje. Najprawdopodobniej wejdzie w życie na kilka dni przed głosowaniem.

Czy można WYJECHAĆ NA MAJÓWKĘ z Warszawy? To już niedługo!

"W wiadomości nie sposób doszukać się wskazania podstawy prawnej, która umożliwiałaby spełnienie uprzejmych próśb autora" - przyznaje Grzegorz Pietruczuk na swoim facebookowym profilu. Oprócz braku odpowiednich przepisów burmistrz dzielnicy Bielany zwraca uwagę na wiele niejasności, które wynikają z treści tej wiadomości. Poczta Polska nie wskazała, kto miałby pilnować urn i ewentualnie odpowiadać za ich zniszczenie. Nie pojawiły się również informacje na temat wykorzystania lokali oświatowych i ich późniejszej dezynfekcji.  Burmistrz jasno określił, że nie zamierza przekazywać żadnych informacji. Ma jednak niespodziankę dla pracowników Poczty Polskiej. "W związku z tymi wątpliwościami jedyną rzeczą, jaką mógłbym autorowi przekazać „bez żadnego trybu”, jest egzemplarz „Bielany. Przewodnik Historyczny”. Co też z przyjemnością uczynię." - podsumował Grzegorz Pietruczuk. 

Firma MPT przestaje istnieć! Radni zdecydowali: dwie warszawskie spółki się łączą

Na podobne kwestie zwrócił uwagę Robert Kempa, burmistrz Ursynowa. Na swoim facebookowym profilu zamieścił treść odpowiedzi, którą wystosował do Poczty Polskiej. Działania pocztowców skwitował informując, że w tym terminie na Ursynowie może zabraknąć urn, ponieważ zaplanowane są już... wybory prezydenckie! "Ponadto uprzejmie informuję, że na dzień 10 maja br. są wyznaczone wybory Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, a na Prezydencie m.st. Warszawy spoczywa obowiązek zapewnienia wyposażenia Obwodowych Komisji Wyborczych, w tym zapewnienia urn wyborczych. Wobec powyższego nie posiadamy żadnych dodatkowych urn, które moglibyśmy Państwu udostępnić" - napisał Robert Kempa.

KORONAWIRUS: Czy picie napojów z puszki jest bezpieczne?

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Super Raport 23 IV (goście: Broniarz, Szumowski)
Nasi Partnerzy polecają