Warszawskie ZOO żegna Mamuśkę. Biegaj za Tęczowym Mostem, maleństwo

i

Autor: WARSZAWSKIE ZOO Warszawskie ZOO żegna Mamuśkę. "Biegaj za Tęczowym Mostem, maleństwo"

SERCE SIĘ SMUCI

Warszawskie ZOO żegna Mamuśkę. "Biegaj za Tęczowym Mostem, maleństwo"

2023-02-23 17:14

Warszawskie ZOO przekazało łamiącą serca informację. Pracownicy placówki pożegnali 16-letnią Mamuśkę, przywódczynię i seniorkę stada surykatek. – Mimo niepozornej budowy i drobniutkiego ciałka, była bardzo charakterna i nie dała sobie "wejść na głowę", rozstawiając po kątach inne surykatki – czytamy w mediach społecznościowych warszawskiego ZOO.

Warszawskie ZOO pożegnało 16-letnią surykatkę. „Biegaj za Tęczowym Mostem, maleństwo”

Mamuśka trafiła do stołecznego ogrodu zoologicznego w 2008 roku z ZOO Safari w Czechach. Miała wtedy jedynie roczek życia za sobą. Jednak pomimo tak młodego wieku, bardzo szybko podbiła serca zarówno warszawiaków, jak i zwierzęcych pobratymców.

Mimo niepozornej budowy i drobniutkiego ciałka, była bardzo charakterna i nie dała sobie "wejść na głowę", rozstawiając po kątach inne surykatki – przekazuje w mediach społecznościowych warszawskie ZOO.

W trakcie swojej ziemskiej tułaczki, Mamuśka odchowała 65 młodych, a jej jeszcze liczniejsze wnuki i prawnuki zamieszkują aktualnie wiele europejskich ogrodów!

Była wspaniałą i troskliwą mamą, silną przewodniczką stada, a dla nas po prostu kochaną i uroczą Mamuśką. Biegaj za Tęczowym Mostem, maleństwo – dodaje ogród w swoim łamiącym serca pożegnaniu.

Pod postem opublikowanym na portalu facebook pojawiły się dziesiątki współczujących komentarzy. Monika napisała: „Poznałam Mamuśkę jako małe bobo” dorzucając płaczącą emotikonkę ze złamanym sercem.

Katarzyna dodała: „Teraz "ustawia" stadko za Tęczowym Mostem”. Hanna napisała: „Takie życie nasze i zwierząt, zawsze się musi skończyć, ale pozostawiła po sobie liczne potomstwo i wspomnienia zwłaszcza osób, które sprawowały nad nią opiekę i właśnie im jest najbardziej smutno”. Julia dodała krótko: „Już tęsknimy”.

Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?
Nasi Partnerzy polecają