ZOO w Warszawie

i

Autor: Wikimedia Commons / Adrian Grycuk

Zmiany w stolicy

ZOO w Warszawie zmienia nazwę! Wiemy, kto zostanie patronem

2022-08-26 6:43

Wielkie zmiany w Warszawie! Ulubiony przez wielu mieszkańców stolicy ogród zoologiczny na Pradze będzie miał nową nazwę. Władze ZOO właśnie przekazały wiadomość, że patronami zostaną wybitni warszawiacy Antonina i Jan Żabińscy. Zmiana nazwy nastąpi w wyniku konsultacji społecznych z mieszkańcami miasta. Kiedy ZOO Warszawskie otrzyma nową nazwę?

Warszawskie ZOO zmieni nazwę

W Warszawie trwają wielkie zmiany w nazwach popularnych miejsc. Informowaliśmy już o zmianie nazwy placu Pięciu Rogów. Tym razem nowych patronów otrzyma ogród zoologiczny. - Kochani! Mamy dla Was bardzo ważną informację. Od 1 stycznia 2023 r. Warszawskie ZOO zmieni nazwę na „Miejski Ogród Zoologiczny im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie" - wyjaśniają pracownicy ZOO.

Przeczytaj również: W warszawskim ZOO zamieszkali nowi lokatorzy. To dwa samce orlenia plamistego

"Z naszej inicjatywy patronami stołecznego Ogrodu będą legendarne postaci, które na zawsze wpisały się w historię tego miejsca" – napisali w mediach społecznościowych pracownicy ogrodu. Zmiany nastąpią na początku jubileuszowego roku. 11 marca 2023 r. przypadnie 95 rocznica założenia ZOO na Pradze. Dlaczego akurat Żabińscy zasłużyli na tak szczególne wyróżnienie?

Warszawskie ZOO. Kim byli Żabińscy?

Ratusz wyjaśnia, kim byli państwo Żabińscy. - Małżeństwo Żabińskich zapisało się na kartach historii Warszawy jako architekci i twórcy rozwoju ogrodu, a także jako wybitni bohaterowie, którzy podczas II wojny światowej ratowali osoby pochodzenia żydowskiego z warszawskiego getta oraz żołnierzy Armii Krajowej i udzielali im schronienia na terenie zoo – czytamy w uzasadnieniu wyboru.

Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają