Ważne zmiany na Krakowskim Przedmieściu! Zamkną ruch dla autobusów. Znamy dokładne daty

2021-04-01 10:37
Krakowskie Przedmieście
Autor: Zarząd Dróg Miejskich

W wielkanocny weekend ul. Krakowskie Przedmieście zmieni się w deptak. Od soboty do poniedziałku (3-5 kwietnia) ten fragment Traktu Królewskiego będzie przeznaczony dla pieszych i rowerzystów. Ze względu na remont tzw. placu pięciu rogów, wyjątkowo piesi nie będą mogli korzystać z jezdni ul. Nowy Świat.

Ul. Krakowskie Przedmieście będzie zamknięta na odcinku od ul. Senatorskiej do ul. Świętokrzyskiej. Zostanie on oznakowany jako strefa zamieszkania. Dopuszczony na nim będzie wyłącznie dojazd mieszkańców z identyfikatorami TK, do posesji, Pałacu Prezydenckiego, do Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego Caritas, zaopatrzenia Centralnej Biblioteki Rolniczej, do ul. Koziej oraz nowożeńców, służb ratunkowych i oczyszczania. Oczywiście również będzie otwarta dla rowerzystów.

Coraz bardziej wiosenna pogoda sprawia, że na warszawskich ulicach pojawia się większa liczba osób. Deptak na Krakowskim Przedmieściu ma więc swoje uzasadnienie, jednak - jak twierdzi Zarząd Dróg Miejskich - nie wolno zapominać o wciąż panującej pandemii koronawirusa. - Z powodu obostrzeń, które rząd wprowadził ze względu na zwiększającą się liczbę zachorowań na COVID-19, podczas spaceru Krakowskim Przedmieściem piesi powinni pamiętać o zachowaniu odpowiedniego dystansu między sobą - przekazuje Jakub Dybalski z ZDM.

Wjazd uprawnionych pojazdów na zamkniętą ulicę będzie odbywał się ulicami Tokarzewskiego-Karaszewicza i Bednarską. Na ul. Bednarskiej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy i utrzymany zostanie zakaz zatrzymywania się.

Przejezdne będzie skrzyżowanie ulic Świętokrzyskiej i Nowy Świat, bez możliwości skrętu w kierunku Krakowskiego Przedmieścia. Na wszystkich wlotach Traktu Królewskiego (ulice: Ossolińskich, Karowa, Królewska) będą ustawione bariery betonowe.

Na ulicach Wierzbowej i Moliera w rejonie pl. Teatralnego na czas funkcjonowania deptaka zostaną urządzone przystanki autobusowe. W związku z tym obowiązywać tu będzie zakaz zatrzymywania się (także w zatoce postojowej) z informacją o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona w nocy z poniedziałku na wtorek, czyli z 5 na 6 kwietnia.

AUTOBUSY NA OBJAZDACH

Zmienią się trasy autobusów linii: 102, 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i N44. Objazd deptaka w kierunku północnym, dla linii:116, 178, 180, 222, 503, 518 i N44 został wytyczony ulicami: Świętokrzyską, Mazowiecką przez pl. S. Małachowskiego, Królewską na pl. marsz. J. Piłsudskiego, marsz. F. Focha, Moliera i Senatorską. W przeciwnym kierunku – Senatorską, Wierzbową, przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską, pl. S. Małachowskiego, Kredytową, Jasną  i Świętokrzyską. Taki sam objazd będzie dla linii: 106 i 111, które na swoje trasy wrócą na ulicy Królewskiej.

Autobusy 128 i 175 do pętli Pl. Piłsudskiego od ronda Dmowskiego pojadą ulicami Marszałkowską i Królewską, a w przeciwnym kierunku Senatorską, Wierzbową, przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską i Marszałkowską. Ulicą Świętokrzyską, w sobotę 3 kwietnia, pojadą autobusy linii 102 (w Wielkanoc i poniedziałek wielkanocny nie będą kursowały).

Niebezpieczny Nowy Świat - czy ludzie boją się chodzić ulicami Warszawy? SONDA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE