Wyburzą Mordor? Wielkie maszyny rozpruwają biurowce!

2022-01-20 19:17
Wyburzą Mordor ? Wielkie sprzęty rozpruwają biurowce
Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express

Kawałek po kawałku, niknie w oczach biurowiec kompleksu Empark przy ul. Wołoskiej. W miejscu pierwszych budynków na Służewcu mają powstać osiedla mieszkaniowe. Teren został ogrodzony i ciężki sprzęt rozpoczął rozbiórkę.

Od kilku tygodni w odgrodzonym od świata budynku biurowca Mercury słychać dudnienie wiertarek i młotów pneumatycznych. Teraz prowadzone tam prace wkroczyły w kolejną fazę... ostateczne burzenie historycznej konstrukcji, która była jednym z pionierów biurowej ekspansji na Służewcu. Wokół z czasem powstały setki innych biur, które aktualnie zaczynają pustoszeć.

Firmy zaczęły się przenosić do nowoczesnych szklanych wieżowców na Woli, a w ich miejsce wchodzą deweloperzy ze swoimi projektami na nowe budynki mieszkaniowe. Tak też ma być i w tym przypadku. Na miejscu kompleksu Empark ma powstać osiedle na około 1,6 tys. mieszkań, gdzie zamieszka blisko 2,7 tys. lokatorów.

Sonda
Czy denerwują cię remonty dróg w Warszawie?
Wyburzą Mordor? Ciężkie sprzęty rozpruwają biurowce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE