Wyniki egzaminu ósmoklasisty: Warszawa najlepsza w kraju. Wyniki zaskakują

i

Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Wyniki egzaminu ósmoklasisty: Warszawa najlepsza w kraju. Wyniki zaskakują

Wyniki egzaminu ósmoklasisty: Warszawa najlepsza w kraju. Wyniki zaskakują

2022-07-05 11:03

Już 1 lipca 2022 roku na indywidualnych kontach uczniów pojawiły się pierwsze wyniki egzaminu ósmoklasisty. Okazuje się, że Warszawa wypadła najlepiej na tle innych miast w całym kraju! - To nasz historyczny wynik. Samo się nie zrobiło. Wielka nagroda za ciężką pracę uczniów, nauczycieli i samorządu - mówi Renata Kaznowska.

Warszawa najlepsza w kraju i wśród mazowieckich powiatów

Z opublikowanych wyników egzaminu ósmoklasisty wynika duży sukces stolicy. Warszawscy uczniowie okazali się najlepsi nie tylko w skali Mazowsza, ale też całego kraju.

Największą przewagę zdobyli w języku niemieckim, uzyskując 80 proc. punktów, podczas gdy średnia dla Polski wyniosła jedynie 50 proc., a dla regionu mazowieckiego – 57 proc. Równie dobrze poszedł im egzamin z języka angielskiego: stołeczni ósmoklasiści zdobyli aż 84 proc. punktów, zaś ich rówieśnicy w kraju i na Mazowszu – odpowiednio – 67 i 72 proc. W matematyce z wynikiem 72 proc. (Polska – 57 proc., województwo mazowieckie – 62 proc.). Z języka polskiego, uczniowie ze stolicy osiągnęli 70 proc. punktów. W skali ogólnopolskiej było to 60 proc., na Mazowszu – 64 proc.

Wyniki w poszczególnych dzielnicach Warszawy rozłożyły się nierównomiernie. Najlepsi okazali się ósmoklasiści ze szkół na Ursynowie, którzy otrzymali średnio najwięcej punktów z aż trzech przedmiotów: języka polskiego (75 proc.), matematyki (79 proc.) i języka angielskiego (91 proc.). W języku niemieckim palmę pierwszeństwa dzierżą uczniowie z Wawra – 96 proc. punktów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Egzamin ósmoklasisty 2022. Uczniowie w totalnym szoku. Co to jest?!

Warto tu wyróżnić ósmoklasistów z Ursusa: ich wynik z języka polskiego był tylko o 1 proc. niższy od zwycięskiego Ursynowa. Z kolei matematykę świetnie zdali zarówno oni, jak i uczniowie z Wilanowa – obu dzielnicom zabrakło jedynie 3 proc. punktów do lidera. W języku angielskim sprawdzili się młodzi ludzie z Bemowa z wynikiem 86 proc., zaś z językiem niemieckim znakomicie poradzili sobie (znów) uczniowie z Ursusa, tracąc tylko 2 proc. punktów w porównaniu z niedościgłym Wawrem. W ten sposób szkoły z Ursusa odnotowały drugi najwyższy wynik na egzaminie ósmoklasisty.

Trzecie miejsce przypada Bemowu i Wawrowi: należy dopisać im do sukcesów językowych po 75 proc. punktów z matematyki (ex aequo z Żoliborzem). Z takimi wynikami żadne liceum czy technikum straszne młodym warszawiakom nie będzie, a świat stoi przed nimi otworem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: "Matura była prosta!" Warszawscy uczniowie wyszli z egzaminu z uśmiechem

Egzamin Ósmoklasisty 2022. Czy Zemsta Fredry zaskoczyła uczniów?
Sonda
Jak Ci poszedł egzamin ósmoklasisty?

Posłuchaj teraz: OBOWIĄZKOWE czarne skrzynki w samochodach? Nowe prawo europejskie!

Listen to "Nowe prawo w Europie. Czarne skrzynki w samochodach!" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany