Brutalne morderstwo maturzysty w Warszawie. Oprawcy torturowali go przez 20 godzin

i

Autor: archiwum, Sebastian Wolny/Super Express Brutalne morderstwo maturzysty w Warszawie. Oprawcy torturowali go przez 20 godzin

Brutalne morderstwo maturzysty w Warszawie. Oprawcy torturowali go przez 20 godzin

2022-07-03 5:20

19-letni Tomek J. świętował ze znajomymi zdanie matury. Niestety, nie miał pojęcia, że to była ostatnia noc w jego życiu. 24-letnia Monika Sz. w towarzystwie swoich znajomych postanowiła dla kaprysu zaatakować grupę maturzystów. Po tej zbrodni wielka część społeczeństwa domagała się przywrócenia karty śmierci. Co się stało?

Maturzyści świętowali zdane egzaminy. To były ostatnie godziny życia Tomka

Wróćmy się do wydarzeń z 1997 roku. 13 czerwca na politechnice odbył się egzamin maturalny z rysunku. Tomek J. po wszystkim zadzwonił do swojego taty i powiedział mu, że poradził sobie z wyzwaniem i od października będzie mógł zacząć studia.

Chłopak razem z grupą kilku znajomych wybrał się na polanę przy Parku Młocińskim w Warszawie. Urządzili tam ognisko, pili alkohol, świętowali zdane egzaminy. Z wielkimi uśmiechami na twarzach wspominali szkolne lata. Nagle, pomiędzy 1:30 a 2 w nocy, na polanie pojawili się nieoczekiwanie goście…

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zabójstwo na Nowym Świecie. „Podejrzanych wsypią koledzy. My to wiemy”

Zabawa się skończyła, zaczęła się masakra

Na polanie pojawiła się grupa dresiarzy z Łomianek. Byli pijani, mieli przy sobie kije bejsbolowe, nie byli przyjaźnie nastawieni do świeżo upieczonych maturzystów. Do dzisiaj nie do końca wiadomo, z jakiego powodu między grupami rozpoczęła się ostra wymiana zdań. Grupa agresorów zaatakowała młodych ludzi. Ci drudzy próbowali uciekać. Niektórym się udało schować w ciemnym lesie.

Jedną z osób, która uciekła, był Tomek. Podobno 19-latek po pewnym czasie chciał sprawdzić, czy ktoś ze znajomych znajduje się w pobliżu i zagwizdał. To ściągnęło uwagę bandytów. Oprawcy na głowie Tomka złamali jeden kij bejsbolowy, pobili go dotkliwie i zaciągnęli do auta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zabił matkę, bo nie pozwoliła mu odwiedzić dziewczyny. Zadał jej 30 ciosów nożem!

Oprawcy torturowali Tomka przez 20 godzin. Hersztem była Monika Sz.

Tomek J. znalazł się w mieszkaniu Moniki Sz. Został przywiązany do kaloryfera. Był kopany, bity, poniżany, przypalany papierosami. Koszmar trwał około 20 godzin. W pewnym momencie agresorzy stwierdzili, że go zamordują. Wiedzieli, że gdyby wypuścili go na wolność, zgłosiłby się na policję.

Na miejsce egzekucji wybrali Kanał Żerański. Monika Sz. kazała 34-letniemu Markowi Sz. oraz 19-letniemu Tomaszowi K. wykopać dół. W tym samym czasie ona próbowała zagadać Tomka w samochodzie. Niestety to była ostatnia rozmowa w jego życiu.

Tomek dostał cztery ciosy nożem w okolice serca. Po pierwszym zdążył tylko wykrztusić: „dobijcie mnie”. Bandyci wyrzucili jego ciało do wykopanego dołu, podpalili i zakopali.

CZYTAJ TAKŻE: Krwawa rzeź pod bankiem narodowym! Dwoma strzałami w głowę zabito konwojenta. Skradziono ponad 1 mln złotych

Brutalne morderstwo maturzysty w Warszawie. Oprawcy torturowali go przez 20 godzin

i

Autor: Sebastian Wolny/Super Express Ojciec zamordowanego Tomka pokazuje w jakiej pozycji leżał chłopak w wykopanym grobie

Sprawcy tej makabrycznej zbrodni zostali skazani

Proces oskarżonych o zabójstwo Tomka J. rozpoczął się w maju 1998 roku. 19 listopada Monika Sz. i Tomasz K. usłyszeli wyrok dożywotniego pozbawienia wolności. Marek Sz. został skazany na 15 lat. Jednak skazani odwołali się od wyroków. Sąd nie znalazł przesłanek do złagodzenia kary. W przypadku Marka uznano natomiast, że „współpracując z organami ścigania, dozował informacje w taki sposób, by było to dla niego korzystne”. Jego wyrok został zmieniony na 25 lat.

Żadna zbrodnia nie znajduje uzasadnienia, ale takie nagromadzenie okrucieństwa, wyrachowania i bezprzykładnego bestialstwa zasługuje na potępienie szczególne – mówiła sędzia Małgorzata Majkowska, uzasadniając wyrok.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Leżał na podłodze w kałuży krwi”. Na wolności przebywa morderca! [LIST GOŃCZY]

Koleje Mazowieckie likwidują darmowe przejazdy. Uchodźcy z Ukrainy zapłacą za bilety
Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?

Kim są najsłynniejsi zbrodniarze i co nimi kieruje?

Posłuchaj podcastu i poznaj historię największych bestii świata.

Listen to "Anatolij Onoprienko - Bestia z Żytomierza cz.1" on Spreaker.