Brutalne morderstwo w Jachrance? Zatrzymany przez policję nie przyznaje się do winy

2022-05-24 15:46
Brutalne morderstwo w Jachrance? Zatrzymany nie przyznaje się do winy
Autor: Marcin Smulczyński / Super Express Brutalne morderstwo w Jachrance? Zatrzymany nie przyznaje się do winy

W niedzielę w nocy, 22 maja, doszło do sprzeczki pomiędzy dwoma mężczyznami. Jeden z nich został dotkliwie pobity. Nieprzytomnego mężczyznę przetransportowano do szpitala, jednak mimo starań lekarzy, pobity, ok. 35-latek, zmarł tego samego dnia. Policja zatrzymała na miejscu podejrzanego. Ten, nie przyznaje się do winy.

Do brutalnego pobicia doszło w nocy z soboty na niedzielę w okolicy godziny 1. Takie informacje potwierdził „Super Expressowi” mł. bryg. Łukasz Szulborski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie. – Zgłoszenie wpłynęło do nas o godzinie 00:42. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej – przekazał strażak.

Na miejscu oprócz straży pożarnej była obecna również karetka pogotowia, policja oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Brutalne morderstwo w Jachrance?

Jak się okazało, przy ul. Zegrzyńskiej leżał nieprzytomny mężczyzna w średnim wieku. Poszkodowanym zajął się zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna, ze względu na swoje obszerne obrażenia, został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Jednak pomimo starań lekarzy, stan jego nie uległ poprawie i poszkodowany zmarł jeszcze tego samego dnia (22 maja).

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zabójstwo na Nowym Świecie w Warszawie. Zadźgali go, bo stanął w obronie kobiet. Policja publikuje wizerunek

Policja zdecydowała się na zatrzymanie mężczyzny, który mógł brać udział w sprzeczce. – Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty. Podejrzany nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt – przekazała w rozmowie z dziennikarzem „Super Expressu” prokurator Katarzyna Skrzeczkowska.

Wszelkie czynności prowadzone są pod kątem zabójstwa, za które polski kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, karę 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak nieoficjalnie dowiedział się „Super Express”, 25 maja policja ma udostępnić obszerny materiał dotyczący zajścia, które miało miejsce 22 maja. Do sprawy będziemy wracać.

ZOBACZ TEŻ: Karolina w szale zadźgała Igora. Mieli przed sobą całe życie. Wstrząsające morderstwo w Warszawie

Czy czujesz się bezpiecznie na Nowym Świecie?
Sonda
Czy zabójstwo w obronie koniecznej powinno być karane?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE