Egzamin ósmoklasisty 2022. Uczniowie w totalnym szoku. Co to jest?!

2022-05-24 17:41
 Ósmoklasiści zaskoczeni przez Zemstę Fredry. „Było fifty fifty”
Autor: MAREK KUDELSKI/ SUPER EXPRESS Ósmoklasiści zaskoczeni przez Zemstę Fredry. „Było fifty fifty”

Egzamin ósmoklasisty 2022 wystartował. Uczniowie warszawskich, ale nie tylko, podstawówek rozpoczęli trzydniową serię egzaminów ósmoklasisty. Na pierwszy ogień nastolatkowie zmierzyli się z egzaminem ósmoklasisty z języka polskiego. W kolejnych dniach czeka na nich matematyka i języki obce. Jak oceniają tegoroczny egzamin? Zaskoczył ich przede wszystkim temat wypracowania, ponieważ w tym roku CKE na temat rozprawki wybrało komedię „Zemsta” Aleksandra Fredry.

Egzamin ósmoklasisty 2022: język polski. Co było w arkuszu CKE?

Egzamin ósmoklasisty 2022 wystartował w całej Polsce punktualnie o godz. 9 rano. 18 tys. uczniów zasiadało w szkolnych ławkach w Warszawie i przystąpiło do egzaminu. Pierwszy był z języka polskiego. Co znalazło się w arkuszu CKE? Ósmoklasiści w pierwszej części odpowiedzieli na szereg pytań na temat „Opowieści Wigilijnej” oraz artykułu stawiającego pytanie o to czy ciekawość pomaga w nauce? W drugim etapie wielkie zdziwienie, ponieważ Centralna Komisja Egzaminacyjna na główny temat rozprawki wybrała „Zemstę”. Przed egzaminem dużo częściej spekulowało się o "Panie Tadeuszu" Adama Mickiewicza czy "Kamieniach na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.

- Każdy obstawiał na „Opowieść Wigilijną” i „Balladynę”, a tu nagle „Zemsta”! W połowie egzaminu się załamałam, bo przyznam, że nie czytałam tej książki… - wyznaje Marta (14 l.)

Egzamin ósmoklasisty 2022. Alarmy bombowe?

Odwiedziliśmy szkołę podstawową nr 163 im. Batalionu Zośka, aby zapytać uczniów o to jak czują się po egzaminie ósmoklasisty 2022. - Dla mnie było pół na pół, bo chyba nikt nie spodziewał się „Zemsty”. Teraz liczę na dobry egzamin z matematyki - mówi uczennica Monika (14 l.). W ostatnich latach dużo mówi się na temat bezpieczeństwa w szkołach, ponieważ placówki niejednokrotnie dostawały fałszywe alarmy na temat rzekomych bomb. - W tym roku na szczęście nie musieliśmy wzywać policji. Szkoła została odpowiednio zaplombowana i była gotowa na wszystko - mówi Marzena Żak, dyrektorka SP nr 163.

- Egzamin był dość prosty. Pytania były czytelne, więc nie miałem większego problemu. „Zemsta” wydawała się oczywista, ponieważ mamy 200-lecie romantyzmu - mówi dumnie Wojciech (14 l.).

- Dla mnie było pół na pół, bo chyba nikt nie spodziewał się „Zemsty”. Teraz liczę na dobry egzamin z matematyki - mówi uczennica Monika (14 l.).

Sonda
Egzamin ósmoklasisty 2022 - matematyka. Czy boisz się tego przedmiotu?
Ósmoklasiści zaskoczeni przez Zemstę Fredry. „Było fifty fifty"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE