Z rzeki wypłynęła trumna. Zapach został, ciała brak. Zagadkowa sprawa, która nigdy nie została rozwiązana

i

Autor: Shutterstock Z rzeki wypłynęła trumna. Zapach został, ciała brak. Zagadkowa sprawa, która nigdy nie została rozwiązana

PRZERAŻAJĄCE!

Z rzeki wypłynęła trumna. Zapach został, ciała brak. Zagadkowa sprawa, która nigdy nie została rozwiązana

2023-03-18 17:04

Był prawie wieczór. Nad Świdrem w Otwocku spacerowała kobieta. W pewnym momencie jej oczom ukazało się coś przerażającego! Przy brzegu rzeki leżało wieko. W tym samym miejscu, kilka godzin później, policjanci odkryli pustą trumnę unoszącą się na powierzchni wody. Sprawa była tajemnicza, świadków i podejrzanych brak. Mimo tego, że minęło już 14 lat, to nadal nie wiadomo skąd ona się tam wzięła! O sprawie pisało „Życie Warszawy” w 2009 roku.

Otwock. Z rzeki wypłynęła trumna. Skąd ona się tam wzięła?

Kobieta nie mogła uwierzyć własnym oczom. Podczas spokojnego spaceru nad Świdrem w Otwocku odnalazła wieko od trumny. Przerażona pobiegła po swoją wnuczkę. Razem wróciły nad rzekę i zawiadomiły służby. Te, po przyjeździe na miejsce, oprócz wieka odnaleźli również trumnę unoszącą się na powierzchni wody.

Jest poobijana, jakby była ciągnięta lub toczona. Ale drewno nie jest przegniłe, raczej nie leżało w ziemi. Z drugiej strony nie jest to nowa trumna. Trudno dokładnie określić jej wiek, ale wygląda na to, że została wyciągnięta z murowanego grobowca – informował „Życie Warszawy” w 2009 roku Jarosław Sawicki, ówczesny rzecznik otwockiej komendy.

Jednak fakt był taki, że w trumnie na pewno znajdowały się kiedyś zwłoki. To potwierdziły ślady biologiczne i zapachowe zabezpieczone na miejscu.

Pomimo wielu lat, bo już 14, sprawa nadal nie została wyjaśniona i prawdopodobnie prawda nigdy nie zostanie ujawniona. – Z tego co pamiętam, sprawa nie została wyjaśniona. Zabezpieczone ślady, także biologiczne z trumny, nie przyniosły rezultatu. Nikt się nie zgłosił, żaden świadek – poinformował nas emerytowany policjant zajmujący się tą sprawą w 2009 roku.

Oprócz strażaków, policjantów i tak naprawdę całego garnizonu stołecznego, nad sprawą pracowała również prokuratura. Sama trumna trafiła do prosektorium otwockiego szpitala, gdzie poddawana była dalszym badaniom, które… również nie przyniosły konkretnych odpowiedzi.

Akta sprawy za zgodą Archiwum Państwowego z dnia 4 lipca 2017 roku zostały wybrakowane – przekazała nam prok. Lidia Kazimierczyk-Pyra z Prokuratury Rejonowej w Otwocku.

Sonda
Lubisz słuchać o sprawach tajemniczych zaginięć?