Przebudowa Dworca Zachodniego

i

Autor: PKP Przebudowa Dworca Zachodniego

Zamiast dworca potężne błoto. Totalna REWOLUCJA na Warszawie Zachodniej [ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA]

2021-04-20 19:07

Przebudowa Dworca Zachodniego trwa. Na próżno szukać tam widoków czystej stacji, na której co chwila zatrzymują się pociągi. Zamiast tego jest błoto i rozkopy. Robotnicy prężnie pracują, by wszystko wykonane było solidnie i w terminie. Przebudowa Warszawy Zachodniej jest bowiem pierwszym etapem rozbudowy kolei średnicowej. Stacja zmieni się nie do poznania, ale nim warszawiacy na własne oczy będą mogli zobaczyć efekty prac, minie jeszcze trochę czasu. Na razie podziwić można wyjątkowe zdjęcia z placu budowy. Fotografie zrobione z lotu ptaka są zachwycające!

Dworzec Zachodni w Warszawie zmieni się nie do poznania. Właśnie trwają prace modernizacyjne. Przebudowa Warszawy Zachodniej jest pierwszym etapem rozbudowy kolei średnicowej. Stacja zamieniła się w jeden wielki plac budowy. Dookoła pełno ciężkiego sprzętu i rozkopów. Zamiast pięknego dworca, jest potężne błoto. Robotnicy prężnie pracują, by wszystko zostało wykonane na czas. A do zrobienia jest bardzo dużo.

- Będą nowe zadaszone perony, ruchome schody, windy, system informacji oraz szerokie przejścia. Łatwiejsze będzie łączenie podróży w aglomeracji oraz dalekobieżnych z komunikacją miejską. Zarządzanie ruchem kolejowym na Warszawskim Węźle Kolejowym zapewnią nowoczesne urządzenia i systemy komputerowe. Kompleksowo przebudowanych zostanie około 30 km torów, 130 rozjazdów i sieć trakcyjna - wyjaśnił Karol Jakubowski, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Warto wspomnieć, że czytelne oznakowanie i system informacji pasażerskiej ułatwi podróżnym korzystanie z kolei. Z kolei bezkolizyjne połączenie linii nr 8 i linii nr 20 umożliwi pasażerom przesiadki do I i II linii metra. Podróżowanie pociągami stanie się więc jeszcze przyjemniejsze!

Nim jednak podróżni będą mogli podziwiać efekty prac minie jeszcze sporo czasu. Póki co, PKP pokazało wyjątkowe zdjęcia. Plac budowy z lotu ptaka zapiera dech w piersiach. Tak właśnie zmienia się Warszawa! Zdjęcia można zobaczyć w poniższej galerii.

W metrze powstanie muzeum. Nowe stacje metra będą skrywały tajemnicze eksponaty