Zamknęli drogę i straciłem klientów. Przedsiębiorcy z Marymonckiej narzekają na decyzje drogowców

i

Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS Zamknęli drogę i straciłem klientów. Przedsiębiorcy z Marymonckiej narzekają na decyzje drogowców

Zamknęli drogę i straciłem klientów. Przedsiębiorcy z Marymonckiej narzekają na decyzje drogowców

2022-04-12 10:13

Ryszard Baranowski (69 l.) stracił połowę swoich klientów, a sąsiednia wulkanizacja musiała się zamknąć. To efekt zamknięcia jednego, niepozornego przejazdu przez tory tramwajowe, biegnące wzdłuż ul. Marymonckiej. - Ludzie dosłownie nie mogą do mnie trafić, każdy mój klient musi teraz dokładać dodatkowy kilometr drogi! - grzmi Ryszard, mechanik z Bielan.

Tory tramwajowe dzielą zakład Ryszarda i ulicę Marymoncką. Jeszcze dwa lata temu przejazd był bezpośrednio przez tory, ale w miejscu pojawiły się ciężkie, betonowe klocki. - Młodzi klienci, którzy korzystają z nawigacji są w stanie dołożyć 5 minut i dojechać okrężną trasą, ale starsi błądzą tu nawet kilkanaście minut albo rezygnują! - żali się Ryszard. Jego zakład istnieje na Bielanach od 40 lat, ale od zamknięcia przejazdu w lipcu 2020 Ryszard notuje spadek klientów o połowę! - Za płotem była też wulkanizacja, ale zamknęła się przez brak klientów - mówi mechanik. Ryszard zauważa, że na przejeździe były pojedyncze kolizje, jednak nie widzi powodu do zamykania przejazdu. - To miejsce było bardzo dobrym łącznikiem osiedla z Marymoncką, a mieszkańcy dobrze wiedzieli o niebezpieczeństwie - dodaje mechanik. Choć od zamknięcia minęły już niemal dwa lata, Ryszard wciąż ma nadzieję na zmianę i ponowne połączenie jego zakładu z główną ulica.

Za zmianę w ruchu odpowiedzialny jest Zarząd Dróg Miejskich. - Przejazd został zamknięty ponieważ było tam bardzo niebezpiecznie. Do zderzeń z tramwajem dochodziło zarówno w przypadku aut jadących z Chlewińskiej jak i tych z Marymonckiej - mówi Jakub Dybalski, rzecznik prasowy ZDM. - Nie dało się inaczej, trzeba było zamknąć przejazd - dodaje Jakub Dybalski.

„Zamknięcie drogi zabrało mi klientów!” Dramat przedsiębiorcy z Bielan
Sonda
Jak oceniasz decyzję ZDM?