Zamknięte sklepy w Warszawie. Tutaj zrobisz zakupy od 15 marca, kupisz także ubrania i elektronikę

i

Autor: GADOM Zamknięte sklepy w Warszawie. Tutaj zrobisz zakupy od 15 marca, kupisz także ubrania i elektronikę

Zamknięte sklepy w Warszawie. Tutaj zrobisz zakupy od 15 marca, kupisz także ubrania i elektronikę

2021-03-15 6:00

Lockdown w Warszawie znów staje się rzeczywistością. Od 15 marca ponownie zamknięte będą kina i teatry, a także baseny, sauny, a nawet solaria. Rygorystyczne obostrzenia nie ominą również galerii handlowych. One też zostaną niemal całkowicie zamknięte. Gdzie zatem zrobić zakupy po 15 marca? Tutaj zrobisz zakupy najbliżej od stolicy - kupisz też ubrania i elektronikę.

Pandemia koronawirusa przybiera na sile. Sytuacja na Mazowszu jest fatalna. W czwartek Ministerstwo Zdrowia przekazało, że odnotowano kolejnych 21 045 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Tylko w samym województwie mazowieckim przybyło 3756 chorych. W związku z dramatycznym wzrostem zachorowań rząd podjął decyzję o zamknięciu Mazowsza podobnie, jak wcześniej Warmii i Pomorza. Oznacza to, że od 15 do 28 marca ponownie:

  • zamknięte będą hotele (wyjątkiem będą hotele robotnicze i określone podróże służbowe)
  • ograniczona zostanie działalność galerii handlowych
  • zamknięte będą kina, teatry, muzea, galerie sztuki i kasyna
  • zamknięte będą baseny, sauny, solaria i obiekty sportowe

Co więcej, wprowadzone zostanie nauczanie hybrydowe w klasach 1-3 szkoły podstawowej.

NIE PRZEGAP: Nowe obostrzenia: sklepy w Warszawie zamknięte. Czy IKEA będzie otwarta?

W Warszawie nie kupimy butów, ani ubrań w galeriach handlowych, ale tutaj sprawdzicie, gdzie można się wybrać na zakupy do otwartych galerii handlowych:

W przypadku galerii handlowych nie wszystko jest jasne. Nie zostaną bowiem one całkowicie zamknięte. Co prawda, nie będzie można kupić nowych butów czy odzieży, ale niektóre punkty pozostaną otwarte. Będą to m.in. sklepy spożywcze, apteki i drogerie, salony prasowe, księgarnie, sklepy zoologiczne i z artykułami budowlanymi. Co więcej, w galeriach handlowych nadal będzie można skorzystać m.in. z usług fryzjerskich, optycznych czy bankowych.

ZOBACZ TEŻ: MON ogłosił świetną wiadomość! Tymczasowy szpital wojskowy na lotnisku Chopina jest już gotowy do przyjęcia pacjentów!

Czy będzie zatem możliwość, aby zrobić gdzieś większe zakupy również te odzieżowe? Odpowiedź brzmi tak, ale będzie trzeba pofatygować się do województwa łódzkiego lub lubelskiego, których całkowity lockdown, póki co nie będzie obejmował. Sprawdziliśmy, które galerie handlowe najbliżej Warszawy będą otwarte i umieściliśmy je w poniższej galerii zdjęć. Zachęcamy do obejrzenia naszych propozycji, i sprawdzenia, gdzie najlepiej wybrać się na zakupy. W tych miejscach handel będzie funkcjonował bez zmian, nawet po 15 marca.

Lockdown w Warszawie. Czytaj więcej:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE