Zauważyła dziwną kopułkę na środku ulicy w Rembertowie w Warszawie. Uratowała żółwia przed strasznym losem

i

Autor: Google Street View Zauważyła "dziwną kopułkę" na środku ulicy w Rembertowie w Warszawie. Uratowała żółwia przed strasznym losem

Niecodzienny spacerowicz

Zauważyła "dziwną kopułkę" na środku ulicy w Rembertowie w Warszawie. Uratowała żółwia przed strasznym losem

2022-07-25 14:49

Dochodziła już godzina 22, gdy mieszkanka Rembertowa, wracając do domu, zauważyła na środku ulicy Chruściela Montera dziwną kopułkę. Jakież było jej zdziwienie, gdy zorientowała się, że patrzy na żółwia! Kobieta zabrała niecodziennego spacerowicza do domu i wezwała Ekopatrol. Bez jej interwencji gada czekał marny los.

Żółw-spacerowicz w Rembertowie

Podczas spaceru można spotkać przeróżne zwierzęta przebiegające przez drogę. Od psów i kotów, poprzez wiewiórki, jeże, lisy i sarny, a nawet bobry. Mieszkanka Rembertowa spotkała jednak stworzenie, którego zupełnie nie spodziewała się zobaczyć na środku ulicy.

Zobacz też: Horror w Śródmieściu w Warszawie. Algierczyk wpadł do butiku z nożem, a antyterroryści z granatami

Dochodziła godzina 22, gdy wracając do domu, zauważyła na środku ulicy Chruściela Montera dziwną kopułkę. Kiedy podeszła bliżej, ze zdziwieniem stwierdziła, że jest to żółw! Kobieta zabrała gada do domu. Inaczej prawdopodobnie skończyłby marnie pod kołami rozpędzonego auta.

- Takiej przeszkody żaden z kierowców przejeżdżający ulicą z pewnością się nie spodziewał. Po najechaniu na skorupę zwierzę by zginęło - stwierdzili strażnicy miejscy z Ekopatrolu, których wezwała mieszkanka Rembertowa.

Zauważyła dziwną kopułkę na środku ulicy w Rembertowie w Warszawie. Uratowała żółwia przed strasznym losem

i

Autor: Straż Miejska, Warszawa Zauważyła "dziwną kopułkę" na środku ulicy w Rembertowie w Warszawie. Uratowała żółwia przed strasznym losem

Żółw jest bezpieczny

Żółw, którego znalazła kobieta, był dorosły. Miał około 25 centymetrów średnicy. Prawdopodobnie uciekł komuś z hodowli lub został wyrzucony. Zdaniem strażników miejskich, nie wyglądał, by coś mu dolegało. Nie zaszkodziły mu też afrykańskie upały.

- Takie upały, które ostatnio mamy w stolicy, to dla niego normalne środowisko - stwierdzili.

Funkcjonariusze umieścili gada w transporterze i bezpiecznie przewieźli do Centrum CITES przy Warszawskim ZOO, gdzie zaopiekują się nim specjaliści.

Zobacz, jak wygląda praca strażników z Ekopatrolu. Szczegóły w poniższej galerii!

Spędziliśmy dzień ze strażnikami z Eko Patrolu. Tak wygląda ich praca
Sonda
Czy hodowaliście kiedyś egzotyczne zwierzęta: węże, pająki, gekony itp.?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany