Zbudowali pętlę i hula po niej wiatr. Mieszkańcy pytają o autobus

2021-09-30 14:22
Wybudowali pętlę autobusową i hula po niej wiatr. Dlaczego na nowym osiedlu nie ma żadnej komunikacji?
Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS Wybudowali pętlę autobusową i hula po niej wiatr. Dlaczego na nowym osiedlu nie ma żadnej komunikacji?

Na ulicy Podskarbińskiej na Kamionku powstała nowa pętla autobusowa. Problem, w tym, że nie kursuje do niej żaden autobus. W okolicy budowane są ogromne osiedla, wiele rodzin już tam mieszka, a transportu miejskiego jak nie było, tak nie ma. Dlaczego mieszkańcy są odcięci od reszty miasta? Zarząd Transportu Miejskiego twierdzi, że chodzi o decyzje urzędu.

Stołeczny ratusz porozumiał się z jednym z deweloperów w sprawie budowy nowej infrastruktury. I tym sposobem przy ulicy Podskarbińskiej powstała nowa pętla autobusowa, na której mogą zawracać pojazdy komunikacji miejskiej. Obiekt powstał już kilka tygodni temu, ale nie kursuje tam żaden autobus. 

- Linia autobusowa 311 zostanie uruchomiona, gdy tylko wykonawca dopełni urzędowych formalności. Na chwilę obecną obiekt nie został odebrany - powiedział Tomasz Kunert. - Jeśli zapotrzebowanie na komunikację będzie duże, rozważymy uruchomienie dodatkowych linii - przekonuje rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. Co na to władze dzielnicy?

- Urząd Infrastruktury nie bierze udziału w inwestycji, to deweloper zobowiązał się do wykonania pętli autobusowej - potwierdza Andrzej Opala, rzecznik prasowy Dzielnicy Praga-Południe. - Obecnie oczekujemy na wydanie zgody na użytkowanie obiektu. Takie sprawy zazwyczaj trochę trwają - dodaje.

Zobacz: Postawią to Trzaskowskiemu pod oknami. Mieszkańcy nie mogą się doczekać

Kto jest wykonawcą prac?

Wykonawcą osiedla oraz przyległej infrastruktury jest firma Robyg Praga Arte Sp. z o.o. Trwają rozmowy z przedsiębiorstwem w sprawie budowy wiaty przystankowej. Pierwotnie nie było jej w planach, teraz pojawiła się propozycja jej budowy. W kwestii pętli trwają odbiory, wszystko powinno zakończyć się w ciągu miesiąca - poinformował Michał Szweycer z urzędu dzielnicy.

Zobacz: Zakażą nam palić nawet przed blokiem? Kontrowersyjny pomysł w Warszawie

Sonda
Czy komunikacja miejska w Warszawie działa dobrze?
Brutalna interwencja policji w autobusie. Nie chciał wysiąść z hulajnogą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE