Zginął we własnym sklepie. Mija rok od tragicznej śmierci Stanisława

i

Autor: archiwum

Zginął we własnym sklepie. Mija rok od śmierci Pana Stasia z Ząbek

2022-01-12 9:11

Zeszłoroczne wydarzenia w Ząbkach wstrząsnęły mieszkańcami tego miasta. Morderstwo 23-letniego Kacpra w sylwestra oraz brutalny napad na sprzedawcę warzywniaka sprawiły, że mieszkańcy Ząbek zaczęli obawiać się o swój byt. Zażądali od władz zdecydowanych działań, które sprawią, że poczują się bezpiecznie. Sprawdzamy, jak z obietnicy wywiązały się władze.

Tragiczne zdarzenia z początku roku 2021 nie oszczędziły Ząbek. Nowy Rok rozpoczął się brutalnym morderstwem 23-letniego Kacpra, a 10 stycznia 2021 mieszkańcami wstrząsnęła informacja o napadzie na sklep pana Stanisława (†67 l.) i śmierci lubianego sprzedawcy. Coraz częściej słychać było głosy, że Ząbki robią się niebezpiecznie. - Czułam się bezpiecznie, dopóki nie zaczęły się dziać te straszne rzeczy. Po tych napadach to po zmroku nie wychodzę. Potrzebne są policyjne patrole i monitoring. Policja, zamiast wlepiać mandaty musi zając się bezpieczeństwem mieszkańców. Pani Burmistrz też już dawno powinna o to zadbać - powiedziała nam rok temu pani Agata, mieszkanka Ząbek od 10 lat. W połowie stycznia 2021 r., Małgorzata Zyśk, burmistrz Ząbek zapowiedziała zwiększenie bezpieczeństwa w mieście. - Budowa nowoczesnego monitoringu jest kwestią niezwykle ważną jeśli chodzi o funkcjonowanie miasta i zapewnienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom - przekazała burmistrz.

Po roku zapytaliśmy, co urzędnicy zrobili od wydarzeń ze stycznia zeszłego roku. - Na podstawie konsultacji społecznych i danych uzyskanych z Policji i Straży Miejskiej zostało wyznaczonych ponad 50 miejsc do monitorowania - mówi Małgorzata Zyśk, burmistrz Ząbek. - Została opracowana dokumentacja projektowa monitoringu miejskiego i na przełomie stycznia i lutego br zostanie ogłoszony przetarg na realizację tego zadania - dodaje burmistrz Ząbek.

Bandyta zamordował pana Stasia w jego sklepie
Sonda
Czy w Polsce czujesz się bezpiecznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE