"Zima w Mieście" będzie płatna! Ratusz zmienia zasady popularnych zajęć dla dzieci

2019-11-19 15:39 Mateusz Nadworski (mnadworski@grupazpr.pl)
Zima w Mieście 2017
Autor: UM Warszawa Zima w Mieście

Popularne programy dla uczniów, czyli "Lato w Mieście" i "Zima w Mieście" do tej pory były za darmo. W tym roku prezydent stolicy zadecydował, że rodzice będą musieli za nie zapłacić. Urzędnicy twierdzą, że opłata będzie symboliczna.

Mali warszawiacy do tej pory chętnie korzystali z zajęć rekreacyjnych oferowanych przez poszczególne dzielnice. Niezależnie od tego czy były to wakacje czy ferie zimowe. Turnusy w trakcie których uczniowie mają zapewnioną opiekę, wyżywienie i całą masę atrakcji kulturalno-sportowo-artystycznych, do tej pory były bezpłatne. Teraz ma się to zmienić.

- Prezydent Rafał Trzaskowski powiedział, że chce wprowadzić opłatę dziesięciu złotych dziennie za Lato i Zimę w mieście. Argumentuje to tym, że wiele osób zapisywało się na zajęcia i później rezygnowało z nich. Te miejsca potem były niewykorzystane. Ta symboliczna opłata pozwoli na uczciwe podejście do zobowiązań jakie ponosi miasto i osoby, które chcą wziąć w tym udział – stwierdził Kamil Dąbrowa, rzecznik prasowy stołecznego ratusza.

Zwolnieni z opłaty

O tych, którzy nie są w stanie wygospodarować pieniędzy na zajęcia, ratusz jednak pomyślał. - Osoby, które mają niskie dochody mogą być zwolnione z tej symbolicznej opłaty. Przygotowujemy w tej chwili takie rozporządzenie, które prezydent w najbliższych dniach podpisze – dodał rzecznik.

W ramach programów placówki edukacyjne zlokalizowane na terenie poszczególnych dzielnic, przez pięć dni w tygodniu zapewniają atrakcje najmłodszym warszawiakom, podczas ferii czy wakacji. Organizowane są m.in. wizyty w teatrach i kinach, wycieczki do Centrum Nauki Kopernik, wyjścia na basen, treningi na siłowni, lekcje muzealne czy spotkania z ciekawymi ludźmi.

Zapisy za kilka tygodni

Sposób zapisów uzależniony jest od organizatora. Harmonogramy i ofertę programu można znaleźć na stronie internetowej swojej dzielnicy lub dzwoniąc pod całodobowy numer miejski 19115. Na tegoroczną zimową edycję, zapisy jeszcze nie ruszyły. - Powinno to nastąpić w ciągu najbliższych kilku tygodni – zapowiedział Kamil Dąbrowa.