Znamy najnowsze oświadczenia majątkowe prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i jego najbliższych współpracowników

i

Autor: Shutterstock, Paweł Jaskółka/Super Express, Marek Zieliński/Super Express Znamy najnowsze oświadczenia majątkowe prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i jego najbliższych współpracowników

TO GRUBE TYSIĄCE

Znamy najnowsze oświadczenia majątkowe prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i jego najbliższych współpracowników

2023-05-09 8:57

Rafał Trzaskowski w 2022 roku zarobił 114 tys. zł więcej niż rok wcześniej. Łącznie 342 tys. zł. Ale - tradycyjnie - to nie on w warszawskim ratuszu zarobił najwięcej. Jego zastępcy biją go na głowę pod względem wysokości wynagrodzenia, a skarbnik miasta jest absolutnym rekordzistą.

Warszawa. Znamy oświadczenia majątkowe stołecznych urzędników

Rafał Trzaskowski z pensji prezydenta Warszawy zarobił w 2022 roku 260 tys. zł a z dodatkowych źródeł, jak prawa autorskie i wykłady zebrał jeszcze 82 tys. zł. Łącznie dało mu to 342 tys. zł. To o 114 tys. zł więcej, gdyż w ubiegłym roku Rada Warszawy podwyższyła prezydentowi pensję do ponad 18 tys. zł (brutto)

Oświadczenia majątkowe prezydenta Warszawy i wysokich urzędników ratusza są już dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej. Tradycyjnie jednak to nie Rafał Trzaskowski jest najlepiej wynagradzanym urzędnikiem w Warszawie. Wszyscy zastępcy prezydenta zarobili więcej.

Wiceprezydent Michał Olszewski i wiceprezydent Renata Kaznowska z pracy w ratuszu zarobili dokładnie po tyle samo - 353 tys. zł. Olszewski do tego dorobił 92,8 tys. zł zasiadając w radach nadzorczych spółki Pałac Saski i TBS. W oświadczeniu majątkowym wyliczył jeszcze 11 tys. zł odszkodowania, 4 tys. zł dotacji z NFOŚ i 12 tys. zł świadczeń wychowawczych. Razem dało mu to w ubiegłym roku ponad 450 tys. zł.

Wiceprezydent Aldona Machnowska-Góra zarobiła (tylko w ratuszu) - 315 tys. zł a wiceprezydent Tomasz Bratek - 279 tys. zł (w tym z pensji 265 tys. zł a w radzie MPWIK - 14 tys. zł).

Porównywalnie do prezydenta zarobiły także obie dyrektorki-koordynatorki. Magdalena Młochowska - 310 tys. zł (w tym 33 tys. zł z rady nadzorczej MZA) a Karolina Zdrodowska - 246 tys. zł.

Jednak absolutnym rekordzistą pod względem zarobków jest skarbnik miasta Mirosław Czekaj. Za 2022 r. zarobił blisko pół miliona złotych. Jego wynagrodzenie z pracy w ratuszu wyniosło za 2022 rok 385 tys. zł. Do tego mógł dodać 72 tys. zł z rady nadzorczej Metra Warszawskiego, 24 tys. zł z wykładów na SGH i 2,1 tys. zł z praw autorskich. Łącznie uzbierał ponad 484 tys. zł. Bywało jednak w poprzednich latach, że pan skarbnik sporo przekraczał i ten pułap zarobków.

Sonda
Czy Rafał Trzaskowski byłby dobrym prezydentem Polski?