Szok!

Znany warszawski raper Kaczy w rękach policji! W tle tony przemyconych narkotyków

2023-06-20 12:42

Znany raper z Warszawy w rękach policji. Jak informuje Prokuratura Krajowa Marek A., czyli Kaczy, były członek Molesta Ewenement został zatrzymany przez śledczych w związku z podejrzeniem o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Kaczy miał pomagać w przemycie kolosalnych ilości narkotyków z Ekwadoru i Hiszpanii. Gang miał przeszmuglować do Polski 5,5 tony kokainy i marihuany.

Kaczy Proceder zatrzymany. Chodzi o przemyt gigantycznych ilości narkotyków

Prokuratura Krajowa poinformowała, że CBŚP rozbiło narkotykowy szlak przemytniczy. - Z ustaleń śledztwa wynika, że niektórzy z podejrzanych mają powiązania ze środowiskiem pseudokibiców śląskich, rzeszowskich i warszawskich klubów sportowych. Wśród zatrzymanych jest m.in. Marek A. ps. „Kaczy”, Łukasz P. ps. „Skała”, Adam Z. ps. „Łysy” oraz Michał B. - czytamy na stronie prokuratury. Marek A. ps "Kaczy" jest znany z występów w grupie Molesta Ewenement. Okazuje się, że oprócz działalności artystycznej może mieć też na koncie przemyt narkotyków. Jak informują śledczy, Kaczy usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu i wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. - Od 2018 r. członkowie grupy mogli przemycić do Polski, a następnie wprowadzić na rynek, 5 ton marihuany i haszyszu oraz pół tony kokainy o łącznej czarnorynkowej wartości około 300 mln zł – mówi prok. Karol Borchólski. Marek a trafił w ręce hiszpańskiej policji na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Grozi mu nawet 15 lat więzienia. Razem z pozostałymi podejrzanymi trafił tymczasowo na 3 miesiące do więzienia. Sprawa rozpracowania siatki przemytniczej miała kryptonim „Air Gandzia”. Według ustaleń śledczych, narkotyki trafiały do Polski z Hiszpanii awionetką. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Sonda
Czy kary dla handlarzy narkotyków powinny być wyższe?