Znasz warszawskie metro jak własną kieszeń? Mniej niż 5 punktów to wstyd! [QUIZ]

2020-11-17 11:00 AC
Znasz warszawskie metro jak własną kieszeń? Mniej niż 5 punktów to wstyd! [QUIZ]
Autor: TR

Metro w Warszawie stanowi podstawę publicznego transportu. Każdego dnia podróżuje nim nawet kilkaset tysięcy pasażerów. Wydaje Ci się, że wiesz o nim wszystko? Myślisz, że nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Spróbuj rozwiązać nasz quiz i zobacz, ile zdobędziesz punktów. Jeśli mniej niż 5 - powinieneś się wstydzić. Jeśli zdobędziesz komplet punktów - jesteś rodowitym warszawiakiem albo doskonałym znawcą publicznego transportu. To jak? Dasz radę?

Metro w Warszawie. Jak funkcjonuje podziemny transport?

Warszawskie metro jest jedynym w Polsce systemem kolei podziemnej, które składa się z dwóch linii: M1 i M2. Pierwsza linia metra (oś północ-południe) została otwarta w 1995 roku, a pełną projektowaną długość osiągnęła dopiero po 13 latach. Budowę drugiej linii metra (oś wschód-zachód) rozpoczęto w 2010 roku, a pierwszy centralny odcinek z tunelem pod dnem Wisły został oddany do użytku w 2015 roku. Obecnie wciąż trwa budowa kilku stacji na zachodnim odcinku metra. W planach jest także budowa trzeciej linii łączącej Gocław ze Stadionem Narodowym. Plany te wciąż jednak nie mogą doczekać się realizacji.

Co to jest quiz?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Tajemniczy pojazd w metrze