Znęcał się nad nieporadną matką. Od tego, co jej robił włos jeży się na głowie

2021-12-01 19:16
pięść
Autor: pixabay.com

Mieszkający z matką Marek B., 42-latek z Górnego Mokotowa, został zatrzymany przez policję po dramatycznym zgłoszeniu. 75-letnia kobieta powiedziała przez telefon, że wyrwała się z rąk oprawcy i prosi o pomoc. Przybyli na miejsce policjanci obezwładnili agresora, który miał cztery promile. Okazało się, że seniorka od długiego czasu przeżywała w domu prawdziwe piekło.

Marek B. miał już w przeszłości zatargi z prawem. Kradł, niszczył, nie płacił alimentów i znieważył funkcjonariuszy. Za te postępki siedział w więzieniu. Od dłuższego czasu mieszkał z matką, która jest nieporadna i porusza się o balkoniku. 25 listopada kobieta zadzwoniła na policję. Podczas interwencji jej syn był kompletnie pijany i pobudzony. Badanie alkomatem wykazało aż cztery promile alkoholu! Krzyczał coś bez ładu i sensu, wyzywał przy policjantach matkę. Po tym, co wyznała przerażona kobieta, włos jeży się na głowie.

Seniorka wyznała, że od długiego czasu była ofiarą przemocy. Jej syn okazał się być potworem - bił ją i poniżał w przeróżny sposób. - Krzyczał na nią, wszczynał awantury, wyzywał i nie dawał sapać. Potrafił puszczać specjalnie głośną muzykę i skakać zupełnie pijany po domu. Niszczył jej meble, demolował mieszkanie. Pluł jej w twarz, raz nawet wylał jej kiszoną kapustę na głowę - przekazał Robert Koniuszy z mokotowskiej policji. Gdy kobieta chciała wezwać pomoc, nie pozwalał jej wyjść z mieszkania.

Policja zatrzymała w Warszawie kilkanaście osób, ich majątek był ogromny

Policjanci wyrwali ją z rąk oprawcy

Kobiecie udało się w końcu wezwać pomoc przez telefon. Policjanci uwolnili ją nareszcie od zwyrodniałego syna. Po interwencji mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a po gdy wyparowały z niego promile, został przewieziony do prokuratury. Zastosowano wobec niego tymczasowy areszt. - Tak samo jak policjanci, prokurator nie miał wątpliwości, żeby odizolować oprawcę od ofiary. Do sądu został złożony wniosek o tymczasowe aresztowanie 42-latka. Sąd przychylił się do wniosku i postanowił umieścić mężczyznę w areszcie śledczym na 3 miesiące. Do czasu rozprawy, podczas której może zostać skazany nawet na 8 lat więzienia - przekazał Robert Koniuszy.

Sonda
Czy 8 lat więzienia, to wystarczająca kara dla sprawcy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE