Córka Osieckiej zarabia na matce!  Bajońskie zarobki Passent

i

Autor: GRAFIKA SE Marcin Podziemski

Agnieszka Osiecka zostawiła córce FORTUNĘ! Co roku na konto Agaty Passent wpływa...

2021-02-25 5:17

Relacje Agnieszki Osieckiej (†60 l.) i jej córki Agaty Passent (48 l.) nie należały do udanych. Można zatem powiedzieć, że po swojej śmierci słynna autorka tekstów piosenek wynagradza jedynaczce trudne lata. Co roku na jej konto spływa bowiem 1,5 mln zł z tantiem. I będzie spływać jeszcze przez długie lata...

O Agnieszce Osieckiej znowu zrobiło się głośno za sprawą serialu „Osiecka” w TVP 1. Powrócił temat alkoholizmu poetki i jej słabej więzi z córką. Agata Passent opowiadała w wywiadach, że nie były sobie bliskie. Tekściarka wybierała alkohol, który zdominował jej życie. Kiedy Agata miała 6 lat, mama odeszła od niej i jej ojca Daniela Passenta (83 l.). Spędzały jednak razem weekendy i wakacje. W jednym z ostatnich wywiadów Passent podkreśliła, że długo nie mogła wybaczyć matce, że ją zostawiła, że alkohol i towarzystwo przyjaciół były dla niej ważniejsze. Pomocna okazała się terapia dla DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików).

Ewa Bem przerywa milczenie po śmierci córki. Wzruszające słowa i zaskakująca deklaracja

– Czułam się jako dziecko podwójnie odtrącona. Pierwsze odtrącenie – że nie chciała ze mną mieszkać. Drugie – że nawet jako mama dochodząca wybiera alkohol, nie mnie – mówiła Agata. – Dręczyło mnie, że może są jakieś ukryte powody, dla których mama pije. Ale nie mogłam się przebić do prawdy. W końcu zaczęłam szukać tych powodów w sobie. Dzieci alkoholików często obwiniają się o nałóg dorosłych.

Ale po latach pielęgnuje pamięć o matce w założonej przez siebie w 2000 r. Fundacji „Okularnicy”. Agnieszka Osiecka wciąż należy do najpopularniejszych autorów tekstów w kraju. To spod jej pióra wyszły takie hity jak „Małgośka” Maryli Rodowicz czy „Uciekaj moje serce” Seweryna Krajewskiego (74 l.), które grane i śpiewane są do dzisiaj. Jej piosenki śpiewają też Edyta Geppert (68 l.) i Skaldowie. Sięga po nie też młodsze pokolenie, czyli Edyta Górniak (48 l.) i Katarzyna Nosowska (50 l.). To właśnie dzięki nim co roku na konto jedynej córki Osieckiej wpływa średnio 1,5 mln zł z tantiem. W statucie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS czytamy, że wypłacane są one do 70 lat po śmierci autora, a należące do niego majątkowe prawa autorskie przechodzą w wyniku dziedziczenia na spadkobierców.

Passent będzie więc zabezpieczona jeszcze przez co najmniej 46 lat.

To było ostatnie wystąpienie Bogumiły Wander. Legenda TVP w coraz gorszym stanie

Osiecka - zwiastun ostatniego odcinka serialu
Nasi Partnerzy polecają