Antek Królikowski

i

Autor: Akpa Antek Królikowski

Jak będzie się bronił?

Królikowski pod lupą! Prokuratura sprawdzi, jaką marihuanę zażył. Znamy szczegóły!

2023-03-07 5:16

Antek Królikowski (34 l.) będzie zeznawał w sprawie zdarzenia, do którego doszło w połowie lutego. To będzie dla niego wyjątkowo stresujący tydzień. To w lutym został poddany kontroli policyjnej, a narkotest wykazał, że zażywał substancje odurzające – THC. Jaką linię obrony wybierze? Poznajcie szczegóły.

Antek Królikowski zaraz po wspomnianym zdarzeniu tłumaczył, że obecność narkotyków w jego organizmie związana jest z chorobą. Nie jest tajemnicą, że choruje na stwardnienie rozsiane. "Do zatrzymania doszło ok. 16 przy ul. Karolkowej 16, zaraz po tym, jak wyjechałem z mojego mieszkania do Asi, aby spotkać się z synkiem. Funkcjonariusze, z uwagi na otrzymane zgłoszenie, że o tej godzinie i w tym miejscu pojawię się rzekomo pod wpływem nielegalnych substancji, czekali na mnie w okolicy miejsca zamieszkania. Zostałem zatrzymany do kontroli. Alkotest wykazał, że jestem trzeźwy. Jednak narkotest wykrył THC, którym wspomagam moje leczenie i którego używałem poprzedniego wieczoru" – napisał w oświadczeniu.

Antek Królikowski wezwany na komendę

Śledczy przez ostatnie dni oczekiwali na wyniki badań krwi, a także sprawdzali, jaką marihuanę zażył oraz czy zwykła marihuana ma inne parametry niż ta lecznicza.

- Uprzejmie informuję, że prokuratura oczekuje na wyniki badań toksykologicznych i opinię biegłego w tym zakresie - informuje nas Aleksandra Skrzyniarz z PO w Warszawie.

Jak informowaliśmy, aktor zatrudnił prawnika, który specjalizuje się w sprawach związanych z marihuaną i jest aktywistą prolegalizacyjnym. Na swoim koncie ma sporo sukcesów. Dopisze kolejny?

Medialna wojna Antka Królikowskiego i Joanny Opozdy
Sonda
Czy marihuanę należy w Polsce zalegalizować?
Listen on Spreaker.