Danuta Holecka, Wiadomości TVP

i

Autor: AKPA Danuta Holecka, Wiadomości TVP

Danuta Holecka pogrążyła się w żałobie. Nikt nie mógł przewidzieć tak nagłej i strasznej śmierci, tragedia w TVP

2021-03-08 17:35

Od kilku dni media żyją straszną śmiercią prezentera i dziennikarza TVP. Ludzie, którzy mieszkają w okolicy miejsca, w którym zginął Piotr Świąc, twierdzą, że w tym punkcie ciąży jakieś fatum. Ich relacje dotyczące przytrafiających się tam tragedii przyprawiają o ciarki. Okazuję się, że tą śmiercią osobiście poruszona jest szefowa "Wiadomości", Danuta Holecka. Prezenterka, która raczej stroni od udzielania osobistych wywiadów, po tej tragedii zdecydowała się przerwać milczenie.

Piotr Świąc przez wiele lat współpracował z TVP i był prezenterem "Panoramy", a wcześniej też przez kilka lat prowadził "Wiadomości". W piątkowy wieczór zginął na drodze, która według doniesień "Faktu" nazywana jest przez okolicznych mieszkańców "drogą śmierci". Odcinek drogi krajowej nr 20 między Babim Dołem a Borczem na Kaszubach jest prosty, być może to właśnie sprawia, że kierowcy dodają na nim gazu. A że ruch jest tam spory. często dochodzi do zderzeń - i to nie lekkich stłuczek, tylko poważnych wypadków. Co roku dochodzi tam do kilkunastu wyjątkowo niebezpiecznych zdarzeń, w wyniku których ludzie giną lub wymagają hospitalizacji, często bardzo poważnej.

NIE PRZEGAP: Ostatnio u Ewy Drzyzgi nie działo się najlepiej. Teraz dodała smutny wpis o lęku i bólu, który wyciska łzy z oczu

Ostatnimi ofiarami "drogi śmierci" są Piotr Świąc i kierowca drugiego samochodu, który wjechał w 54-letniego dziennikarza TVP. Zderzenie aut było tak potężne, że z obu prawie nic nie zostało, a silnik jednego z nich wyskoczył na ulicę. Śmiercią dziennikarza, który przez kilka lat był prezenterem także w głównym wydaniu "Wiadomości", osobiście poczuła się dotknięcia także szefowa, Danuta Holecka.

Danuta Holecka pogrążyła się w żałobie. Szefowa "Wiadomości" TVP żegna zmarłego kolegę

Danuta Holecka w rozmowie z tabloidem przyznała, że choć nie utrzymywała prywatnej relacji z Piotrem Świącem, to bardzo dobrze od wielu lat znali się na płaszczyźnie zawodowej. 

- Z Piotrkiem długo się znaliśmy, ale to nie była bliska znajomość, tylko zawodowa. Piotr przyjeżdżał z Gdańska do Warszawy. Poznaliśmy się dawno temu w telewizji na Placu Powstańców - powiedziała szefowa "Wiadomości" TVP.

NIE PRZEGAP: Wielka rewolucja w Biedronce. Masz kartę "Moja Biedronka"? Ta zmiana dotyczyć będzie też i ciebie

- To był chłopak, z którym szybko nawiązywało się kontakt. Był bardzo otwarty, spokojny, wręcz emanował spokojem. Odnosiłam wrażenie, że on wie, czego chce. Jak się widzieliśmy, to wydawało się, że reagujemy na siebie z dużą sympatią, coś dobrego z niego biło. Miał w sobie coś co uspokajało - mówi Danuta Holecka.

Prezenterka "Wiadomości" przyznała także, że Piotr Świąc był osobą, na którą zawsze mogła liczyć. Zawsze, kiedy go o coś poprosiła, po kilku dniach dzwonił do niej z informacją, że wszystko już załatwione.

- Czasami jak coś ważnego działo się w Gdańsku, a nie mieliśmy reportera, Piotrek to robił i nie było problemu - powiedziała Danuta Holecka.

NIE PRZEGAP: Będą emerytury BEZ PODATKU, ale nie dla wszystkich! Emerycie, sprawdź czy dostaniesz

Ogromna awantura na Strajku Kobiet w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany