Ujawniamy

Głodowe emerytury gwiazd. Tyle dorabiają Lipowska, Łącz i Strasburger! Kwoty zwalają z nóg

2023-02-07 4:20

Nie wszyscy polscy emeryci klepią biedę, szczególnie ci znani jak Teresa Lipowska, Laura Łącz czy Krystyna Janda. Bo choć mają niskie świadczenia, wciąż pracują na planach seriali i programów. W ciągu jednego dnia są wtedy w stanie zarobić więcej, niż wynosi ich miesięczna emerytura. Poznajcie szczegóły.

– Gdybym miała tylko emeryturę, to miałabym biedę – mówi wprost Teresa Lipowska (86 l.). Gwiazda „M jak miłość” otrzymuje od państwa 2200 zł. Więcej zarabia za dzień zdjęciowy na planie serialowego hitu - ok. 3 tys. zł.

Świadczenie emerytalne Laury Łącz (69 l.) jest jeszcze niższe – dwa lata temu wynosiło niewiele ponad 1000 zł. Na szczęście gra w „Klanie”, gdzie za dzień pracy inkasuje 2 tys. zł. – Prawda jest taka, że bez tych dodatkowych zajęć nie utrzymałabym się z mojej emerytury – mówiła jakiś czas temu.

Dzięki pracy w „Na Wspólnej” dobrze żyje się Mieczysławowi Hryniewiczowi (74 l.), który jest w stanie dorobić sobie miesięcznie ok. 8 tys. zł. – Moje życie nie byłoby takie piękne i łatwe, gdyby nie „Wspólna”. Może nie chodziłbym taki szczęśliwy, rozanielony – mówi aktor.

Do emerytury nieźle dorabia sobie także Karol Strasburger (76 l.), który, gdyby nie dwa seriale i show „Familiada”, miałby na życie jedynie 2 tys. zł mies. Jedną z najlepiej zarabiających gwiazd jest Krystyna Janda (71 l.), ma udziały w dwóch teatrach oraz firmie kosmetycznej.

Sprawdźcie w naszej galerii, ile do swoich emerytur dorabiają Mieczysław Hryniewicz, Tomasz Stockinger i inni.

Talk show jakiego jeszcze nie było!

Posłuchaj rozmów Marcina Mellera. W najnowszym odcinku: Mela Koteluk!

Listen on Spreaker.