Gwiazdy TVN żegnają Mariusza Waltera.

i

Autor: AKPA/Krzemiński

Wspominają legendę

Gwiazdy TVN żegnają Mariusza Waltera. Te słowa łamią serce! "Stworzyłeś więcej niż telewizję"

2022-12-13 22:12

Mariusz Walter zmarł w wieku 85 lat - teraz legendę wspominają bliscy współpracownicy stacji, którą tworzył od podstaw. Pamiątkowe zdjęcia z byłym prezesem TVN zamieściła m.in. Monika Olejnik (66 l.), która poinformowała widzów o odejściu Waltera, a także szef zespołu projektów specjalnych TVN24, Wojciech Bojanowski (38 l.), oraz Kinga Rusin (51 l.). W tym gronie nie mogło też zabraknąć jednej z największych gwiazd stacji, Magdy Gessler (69 l.). Miała kilka ciepłych słów!

Monika Olejnik, Magda Gessler, Kinga Rusin i Wojciech Bojanowski żegnają Mariusza Waltera. Odeszła legenda. "Spotkanie z nim to była wspaniała lekcja"

Odejście Mariusza Waltera, jednego z legendarnych założycieli TVN i TVN24, zasmuciło wielu bliskich współpracowników byłego prezesa stacji. Żegnają go, jak na współczesne czasy przystało, publikując pamiątkowe, wspólne zdjęcia z Walterem oraz najcieplejsze wspomnienia z nim związane. A że Mariusz Walter słynął z erudycji, pasji i determinacji, jest o czym pamiętać. Wśród tych, którzy pogrążyli się w chwili zadumy po odejściu legendy, są oczywiście także gwiazdy TVN.

Mariusza Waltera wspominała m.in. Monika Olejnik, która od pierwszych dni pracy w stacji była pod silnym wpływem osobistości świata mediów.

Żegnaj Mariuszu kochany! Stworzyłeś więcej niż telewizję, współtworzyłeś demokracje! Nigdy nie zapomnę 1997 roku - dzięki Tobie od pierwszego dnia mojej pracy w TVN, wierzyliśmy, że możemy zdobywać świat, pracując w wolnych mediach. Ambitną, ciężką i odpowiedzialną pracą realizowaliśmy #marzenia Zawsze tęskniłeś za swoim ukochanym Lwowem. Teraz, my tęsknimy za Tobą…Dzisiaj patrzysz na nas z Jankiem Wejchertem - pisała wyraźni wzruszona Monika Olejnik.

Odszedł Mariusz Walter….Wielka postać…cudowny człowiek….byłam zauroczona jego postacią, profesjonalizmem, ciepłem.…Spotkanie z nim to była wspaniała lekcja. Na całe życie. Dziękuje Ci…odpoczywaj - Magda Gessler także nie kryła smutku z powodu śmierci Mariusza Waltera.

Żegnaj Panie Prezesie?. Gdyby nie Pan… Zapamiętam humor, anegdoty, klasę i wszystkie dobre rady. Dziękuję. Mariusz Walter 1937-2022, producent, scenarzysta i reżyser telewizyjny, pomysłodawca, założyciel i pierwszy prezes TVN - tak Mariusza Waltera zapamięta na zawsze Kinga Rusin.

Zmarł Mariusz Walter, niezwykle ciepły, dobry i zakochany po uszy w telewizji Człowiek. Bardzo interesował się światem, tym co się dookoła dzieje i co dzieje się u Ciebie, w Twoim domu, w Twojej rodzinie, czy wszystko aby na pewno dobrze. Bez niego nie byłoby telewizji TVN - Wojciech Bojanowski z TVN24 podkreślał, że Mariusz Walter był nie tylko profesjonalistą ale i ludzkim pracodawcą o wielkim sercu.

Gwiazdy TVN żegnają Mariusza Waltera

i

Autor: Instagram/Magda Gessler

Przypominamy sylwetkę legendarnego założyciela stacji TVN. Więcej zdjęć Mariusza Waltera znajdziecie w naszej galerii poniżej.

Mariusz Walter nie zyje. Twórca TVN miał 85 lat