Jędrula z Rodziny zastępczej uciekł ze szpitala!

i

Autor: AKPA/Baranowski Jędrula z "Rodziny zastępczej" uciekł ze szpitala!

Jędrula z "Rodziny zastępczej" uciekł ze szpitala! Usłyszał druzgocącą diagnozę

2022-04-30 12:30

Tomasz Dedek (65 l.) to ceniony polski aktor. Ogólnopolską popularność przyniosła mu rola Jędruli w "Rodzinie zastępczej". Mało kto wiedział, że znany aktor zmagał się z rakiem prostaty. Tomasz Dedek opowiedział o walce z chorobą oraz operacji, którą przeszedł.

Tomasz Dedek zadebiutował na wielkim ekranie w 1979 roku. Popularność zdobył jednak przede wszystkim dzięki rolom w takich produkcjach jak "Rodzina zastępcza" oraz "Poranek kojota". Aktor jest wszechstronnie uzdolnionym artystą - przez wiele lat występował zarówno na deskach teatru, jak i w filmach oraz serialach. 

Serialowy Jędrula od zawsze dbał o swoją prywatność i starannie dobierał informacje, które przekazywał mediom. Właśnie dlatego wielu fanów aktora nie wiedziało, że zmagał się on z rakiem. 

Jędrula z "Rodziny zastępczej" opowiedział o swojej chorobie w "Dzień dobry TVN" w 2019 roku. Jak wyznał, zmagał się z bólem biodra. By poznać przyczynę tego problemu, udał się na rezonans magnetyczny, a następnie biopsję. Diagnoza była druzgocąca - rak prostaty. Aktor wyjawił, że choroba zagrażała jego życiu. W porozumieniu z lekarzem Tomasz Dedek podjął decyzję o operacji. Walcząc z rakiem, gwiazdor "Rodziny zastępczej" przeszedł także chemioterapię, radioterapię i leczenie hormonalne. 

Aktor wspominał, że nawet w trakcie leczenia nie zrezygnował z obowiązków zawodowych. Podczas wywiadu w Superstacji przyznał, że o chorobie jako pierwsza dowiedziała się jego rodzina. Tego, że ma raka prostaty, Tomasz Dedek nie ukrywał też przed dyrektorem teatru, w którym występował, podkreślił jednak, że problemy zdrowotne nie spowodują jego częstych nieobecności. Co ciekawe, pewnego razu uciekł ze szpitala, by zjawić się na spektaklu. "Patrzcie przez okno, czy nie ma policji, bo uciekłem ze szpitala" - powiedział wówczas do innych aktorów występujących w teatrze. Tuż po występie wrócił do szpitala. Podczas leczenia grał także m.in. w serialu "Diagnoza".

Zobacz również: Dom z serialu "Rodzina Zastępcza" istnieje naprawdę! Wiemy, gdzie się znajduje

- Operacja była 31 maja 2017 roku o godzinie trzynastej. Pamiętam straszny sufit sali operacyjnej... Do tej pory jeżdżę co pół roku i robię wszystkie badania szczegółowe, kontrolne - wyznał Tomasz Dedek. 

Aktor dodał także, że "na pewno nie należy się poddawać" - ważne jest, by walczyć z chorobą. Choć Tomasz Dedek pokonał raka, dba o regularne kontrolowanie swojego stanu zdrowia i do tego samego zachęca swoich fanów. Jędrula z "Rodziny zastępczej" aktywnie udziela się także w mediach społecznościowych, a w ostatnim czasie pojawił się w teledysku do utworu "Szmata" autorstwa Maty.

Sonda
Czy oglądałeś serial "Rodzina Zastępcza"?
Magda Bereda twarzą elektrośmieci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE