Jerzy Stuhr

i

Autor: Art Service Jerzy Stuhr

Sprawa nabiera rozpędu

Jerzy Stuhr trafi za kratki?! Pojawiły się nowe fakty, aktor ma teraz poważne kłopoty

2022-10-27 7:53

Jerzy Stuhr (75 l.) trafi za kratki?! Po tym, jak aktor wsiadł za kółko, będąc pod wpływem alkoholu, wylała się na niego fala krytyki. Tymczasem okazuje się, że sprawa jest jeszcze poważniejsza, niż się wydawało. Niewykluczone, że Jerzy Stuhr usłyszy poważne zarzuty, za które będzie mu grozić nawet więzienie.

Jerzy Stuhr jest pod lupą nie tylko mediów, ale i służb mundurowych. Wszystko po tym, jak w poniedziałek, 17 października, miał doprowadzić do kolizji z motocyklistą i próbować uciec z miejsca zdarzenia. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu - miał 0,7 promila. 75-letni aktor w wydanym oświadczeniu przeprosił za to, co się stało i przekonywał, że wcale nie uciekł, lecz "zatrzymał się" na życzenie uczestnika kolizji i "razem oczekiwali na przyjazd policji". Jerzy Stuhr spotkał się z falą krytyki, ale przewidywano, że sprawa będzie rozpatrywana jako wykroczenie drogowe. Tymczasem okazuje się, że jest poważniej, niż niektórzy myśleli. Aktor może mieć poważne kłopoty, a nawet skończyć za kratkami, wskazują na to nowe fakty.

Jerzy Stuhr trafi za kratki?! Nowe fakty w sprawie kolizji aktora

Jak ustalił "Fakt", w przypadku Stuhra w grę mogą wchodzić "zarzuty spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości i ucieczka z miejsca wypadku". To oznaczałoby, że Jerzy Stuhr mógł mijać się z prawdą, kiedy przekonywał, że wcale nie uciekł po kolizji z motocyklistą. "To oznacza, że zdarzenie drogowe może być rozpatrywane jako przestępstwo, a nie wykroczenie drogowe. Kodeks karny przewiduje za to aż 5 lat więzienia", podaje nieoficjalnie "Fakt". Stuhr w rozmowie z dziennikiem jest jednak dobrej myśli i przekonuje, że "nikomu nic nie zrobił". Warto jednak zwrócić uwagę, że przesłuchanie aktora znów zostało przełożone, a policja odsyła z pytaniami do prokuratury. Czy to ona przejmie sprawę? Niewykluczone. Jerzy Stuhr ostatecznie ma zostać przesłuchany prawdopodobnie dopiero na początku listopada. 

Zobacz również poniższą galerię zdjęć: Załamany Jerzy Stuhr u lekarza

Sonda
Jak oceniasz postawę Jerzego Stuhra po wypadku?
Wiktor Zborowski krytycznie o zachowaniu Jerzego Stuhra