Wyglądają jak rodzeństwo?

Kim jest i jak wygląda mama Macieja Musiała? Anna Musiał opowiedziała o relacji z synem

2022-08-27 10:10

Anna Markiewicz-Musiał jest mamą Macieja Musiała (27 l.). Kobieta wygląda tak młodo, że niemal za każdym razem, gdy w sieci pojawiają się ich wspólne zdjęcia, brana jest za siostrę lub ukochaną aktora! Czym się zajmuje Anna Musiał i jak wygląda?

Maciej Musiał to jeden z utalentowanych aktorów młodego pokolenia. Drzwi do wielkiej kariery otworzyła mu rola Tomka Boskiego w serialu TVP "Rodzinka.pl", jednak swój aktorski debiut zaliczył już wcześniej. Maciej Musiał zagrał również m.in. w takich produkcjach jak "Futro", "Hotel 52", "Mój biegun", "Czas honoru - Powstanie", "1983" czy "Ojciec Mateusz", a także serialowej ekranizacji "Wiedźmina" z Henrym Cavillem. Ponadto sprawdzał się jako prezenter w takich formatach jak "Kocham cię, Polsko!" czy "The Voice of Poland". Kolejnym sukcesem Macieja Musiała było znalezienie się na liście 30 Under 30 magazynu "Forbes" w kategorii Rozrywka w 2019 roku. 

Maciej Musiał aktywnie prowadzi profil na Instagramie, gdzie co jakiś czas pojawiają się jego zdjęcia z mamą. Anna Markiewicz-Musiał często uznawana jest przez internautów za... starszą siostrę lub partnerkę aktora. Wszystko za sprawą młodego wyglądu. Kim jest i jak wygląda mama Macieja Musiała?

Doda pokłóciła się z mamą! To przez nią usunęła sceny z teledysku

Anna Musiał: kim jest?

Mama Macieja Musiała, Anna Markiewicz-Musiał, to poetka oraz aktorka. Kobieta przez kilka lat pełniła rolę menedżerki aktora - to ona pomagała mu osiągać kolejne zawodowe sukcesy. Anna Musiał jest współzałożycielką Teatru Kuffer, który utworzyła wraz z Andrzejem Musiałem - tatą Macieja oraz byłym mężem. Anna Musiał jest również blogerką - jej wpisy można przeczytać na blogu Zapach Nieba. Jak opisuje na swoim blogu mama Macieja Musiała, pracowała ona także jako dziennikarka oraz reżyser, zajmowała się pisaniem scenariuszy sztuk teatralnych dla dzieci i założyła własną markę odzieżową.

Jaka jest relacja Macieja Musiała i jego mamy?

We wspólnym wywiadzie, którego udzielili "Vivie!", Anna Musiał i Maciej Musiał opowiadali o swoich relacjach. Jak wspominała mama aktora, gdy ten był małym dzieckiem, ona i jej były mąż, Andrzej, występowali w teatrze, który stworzyli - grali w spektaklach dla dzieci. Na początku ich próby odbywały się w domu, jednak po rozstaniu zaczęli spotykać się wyłącznie w pracy. 

Maciej Musiał zawsze może liczyć na wsparcie ze strony mamy. Anna Musiał była jego menedżerką, choć, jak przyznaje, jednocześnie targały nią obawy o syna. 

Wiedziałam, że mam fajne, utalentowane dziecko i trzeba mu dać możliwość próbowania różnych rzeczy. I próbował. Pracowałam, więc nie mogłam z nim jeździć na plany zdjęciowe. Puszczałam go samego. Miałam obawy, ale i nadzieję, że to całe wychowanie, czas i miłość zaprocentują. Wiozłam go, a on mówił: "Idź stąd!". Chciał być samodzielny, dorosły, pokazać, że dobrze się tam czuje. Nie lubił grać, gdy byłam w pobliżu. Dlatego, żeby dać mu komfort, zostawiałam go samego - wspominała w "Vivie!". 

Maciej Musiał wyznał, że bał się tego, jak jego grę aktorską będą oceniali rodzice, którzy wszak wykonują ten sam zawód. "Chciałem, by widzieli tylko to, co jest super, kiedy już będziemy siedzieli razem na kanapie przed telewizorem" - opowiadał. Jednocześnie jednak aktor przyznał, że ma dobre relacje z mamą - rozmawiają nie tylko o codziennych sprawach, ale i o tym, co ważne, m.in. o miłości, choć dochodzi między nimi do spięć. 

Mama Maćka Musiała przyznała, że z trudem oddzielała tę rolę od zawodu menedżerki. Jak wspominała Anna Musiał, chciała dla swojego syna jak najlepiej, jednocześnie jednak jako jego menedżerka miała udzielać mu rad.

Masz umowy, kontrakty i widzisz, że na przykład twoje 12-letnie dziecko jest na planie od siódmej rano do dwudziestej wieczorem. Dziecko płacze, bo nie ma już siły. Jako mama oczywiście przytulisz i powiesz: "Kochanie, wychodzimy stąd". Jako menedżer musisz jakoś zdopingować dziecko, by zostało, by dokończyło pracę - wspominała.

W wywiadzie dla "Vivy" Anna Musiał wspomniała, że aktor ma kontakt z ojcem. Ich relację można jednak określić bardziej jako "kumplowską", co potwierdził sam Maciej Musiał. Rodzice aktora rozwiedli się 1 kwietnia 2014 roku. 

Zobacz w naszej galerii, jak wygląda Anna Musiał - mama Macieja Musiała!