Krzysztof Cugowski jest już nie tylko muzykiem! Zobacz jaki ma teraz tytuł! (GALERIA)

i

Autor: akpa Krzysztof Cugowski jest już nie tylko muzykiem! Zobacz jaki ma teraz tytuł! (GALERIA)

Krzysztof Cugowski jest już nie tylko muzykiem! Zobacz jaki ma teraz tytuł! (GALERIA)

2022-02-05 20:30

Krzysztofa Cugowskiego (72 l.) zna każdy, a wielu potrafi zanucić jego największe przeboje. Od dziesiątek lat jest w czołówce polskich artystów. Teraz okazuje się, że lider Budki Suflera od dziś będzie miał tytuł... profesorski!

Krzysztof Cugowski wraz z Budką Suflera nagrał przeboje, które zna cała Polska. Co prawda, w ostatnich latach historia zespołu i jego byłego lidera obfitowała w różne konflikty i nieporozumienia. Siedem lat temu ogłoszono, że to koniec Budki Suflera. Ku zaskoczeniu fanów, jak i samego Cugowskiego, w 2019 nastąpiła reaktywacja zespołu, jednak bez znanego piosenkarza. Ostatnio nawet, rozgorzała narodowa dyskusja o dołączeniu do legendarnej grupy, Jacka Kawalca. To wszystko nie zmienia jednak faktu, że Krzysztof Cugowski to ważna i niezapomniana postać dla polskiej sceny muzycznej. Nie więc dziwnego, że postanowiono uhonorować go w wyjątkowy sposób.

Piosenkarz 5 lutego wziął udział w wielkim wydarzeniu. W Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, odbyła się uroczysta Gala Graduacji Absolwentów studiów MBA Collegium Humanum. To właśnie podczas tego święta, nastąpił akt nadania tytułu Profesora Honorowego Collegium Humanum Krzysztofowi Cugowskiemu. Te tytuł przyznawany jest dla wybitnych osobistości życia społecznego, kulturalnego i naukowego. Od tej pory były lider "Budki Suflera" może poszczycić się najwyższą godnością akademicką.

To nie pierwszy raz, gdy doceniono zasługi Cugowskiego dla polskiej kultury. Muzyk na na swoim koncie najważniejsze odznaczenia: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, który wręczono mu w 2014, za wybitne zasługi dla polskiej kultury, za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej, Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, a także Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis", przynany dwa lata temu.

Krzysztof Cugowski kończy 70 lat: Wódkę piję nie tak często jakbym chciał
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE