Powiedział to głośno

Ksiądz na pogrzebie ujawnił prawdę o Jerzym Połomskim! O tym szeptano po kątach

2023-09-18 13:40

Jerzy Połomski 18 września odchodził swoje urodziny. W tym roku legendarny piosenkarz kończyłby równe 90 lat. Niestety nie dożył do tego jubileuszu. Zabrakło mu 10 miesięcy. Ostatnie pożegnanie Jerzego Połomskiego zgromadziło tłumy, a zaprzyjaźniony z wieloma artystami ksiądz Andrzej Luter na pogrzebie ujawnił prawdę o zmarłym artyście. O tym raczej dużo się nie mówiło, choć szeptano po kątach. Kapłan powiedział to głośno.

Jerzy Połomski miał wiele tajemnic

Jerzy Połomski 18 września 2023 roku skończyłby 90 lat. Wybitny artysta zmarł jednak niemal równo 10 miesięcy wcześniej - 14 listopada. - Lekarze walczyli o niego do końca - mówiła nam jego menedżerka  Violetta Lewandowska. Półtora roku przed śmiercią Jerzy Połomski zamieszkał w domu opieki w Skolimowie wśród innych artystów. To stamtąd trafił do szpitala, w którym zmarł. Życie piosenkarza, który na swoim koncie miał wiele przebojów (m.in. "Bo z dziewczynami" czy "Cała sala śpiewa") pełne było tajemnic. Naprawdę nazywał się Pająk i nosił perukę. Jerzy Połomski nigdy się nie ożenił i nie miał dzieci. Plotkowano nawet, że był gejem. Twierdzi tak m.in. pisarz Sławomir Koper. Podczas pogrzebu piosenkarza ważną informację przekazał ks. Andrzej Luter, zaprzyjaźniony z wieloma artystami duszpasterz środowisk twórczych. 

Ksiądz Andrzej Luter na pogrzebie wyjawił prawdę o Jerzym Połomskim

Podczas pogrzebu piosenkarza ks. Andrzej Luter powiedział coś, o czym raczej powszechnie się nie mówiło, choć ludzie szeptali o tym po kątach. Chodzi o stosunek Jerzego Połomskiego do wiary i religii. - Wzruszał i bawił Polaków przez dekady. Był człowiekiem wielkiej wiary - stwierdził kapłan i zdradził, że wybitny piosenkarz był osobą praktykującą i w każdą niedzielę przychodził do kościoła na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Z kolei przy grobie Jerzego Połomskiego wzruszającą mowę wygłosił prezes Związku Artystów Scen Polskich Krzysztof Szuster. - Niedaleko spoczywa Twój przyjaciel Boguś Kaczyński, wspaniali artyści. Jesteś w doborowym towarzystwie. Ale jeszcze chciałem nawiązać do twoich wielkich zasług, które wiązały się z pełnieniem szczytnej roli ambasadora domu artysty w Skolimowie - zaznaczył. - Nigdy nie odmówiłeś pomocy, służyłeś nam swoim cudnym śpiewem. Ale i dziś koledzy, z którymi występowałeś, odwiedzili cię i są razem z tobą. Nie pamiętam w swoim długim życiu tak licznego pożegnania jakiegokolwiek artysty. Możesz być z siebie dumny, a my jesteśmy dumni z ciebie - dodał Krzysztof Szuster. W naszej galerii prezentujemy zdjęcia z pogrzebu Jerzego Połomskiego. 

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Wzruszające wspomnienia księdza i przyjaciół
Listen on Spreaker.