Kuchenne Rewolucje - Piekary Śląskie: Gotowi na eksperyment w "Laboratorium chleba"?

2022-06-23 21:41
Kuchenne Rewolucje - Piekary Śląskie: Gotowi na eksperyment w Laboratorium chleba?
Autor: AKPA/Radwański

"Modry Kociołek" to lokal Pani Ewy i jej męża, Pana Wojtka. Ostatnio ciężko im związać koniec z końcem. Dlatego na pomoc wezwali Magdę Gessler! Czy znana restauratorka pomoże im zacząć serwować kuchnię śląską, jak na region przystało?

Kuchenne Rewolucje - Piekary Śląskie: "Modry kociołek". Trudny charakter właściciela z trudem znosi rodzina. Czy Magda Gessler pomoże?

Jak przyznawała 43-letnia Pani Ewa, która razem z mężem prowadzi w Piekarach Śląskich restaurację "Modry Kociołek", nie należy on do najprostszych charakterów. "Bywa wybuchowy, wydaje mi się, jakby miał ADHD" - nieśmiało zwierzała się w "Kuchennych Rewolucjach". Choć serwują śląską kuchnię, jak na region przystało, lokal nie przynosi imponujących zysków. Ale czy na pewno? W menu króluje jednak pizza i pomidorowa...

Na pomoc wezwali więc Magdę Gessler! Także córki właściciela, które pomagają rodzicom w prowadzeniu restauracji mają nadzieję, że znanej guru polskiej gastronomii uda się przekonać Pana Wojtka do niezbędnych zmian w lokalu. Najmłodsza córka, 17-letnia Pani Oliwia, przyznaje, że temat taty i jego stylu pracy nie należy do jej ulubionych. Trudno było jej powstrzymać łzy przed kamerą! Na pracę w "Modrym Kociołku" poświęca każdą wolną chwilę poza szkołą.

Znana restauratorka ma jednak równie wyrazistą osobowość. Bez problemu zrobiła porządki w kuchni w swoim charakterystycznym stylu! Czy wystarczą, aby "Modry Kociołek" w Piekarach Śląskich znowu zaczął dobrze prosperować? 

Kuchenne Rewolucje - Piekary Śląskie: "Laboratorium chleba" to zupełnie nowe miejsce!

Wiedzieliście, że parmezan, aby nie obsychał, oraz nie tracił aromatu, powinien być przechowywany w puszce? Magda Gessler zdradziła właścicielom rodzinnego lokalu więcej sztuczek kulinarnych. Rolada śląska, ale w wersji w chlebie? To brzmi dobrze! Do tego aromatyczny gulasz, zapiekanka z kaszanką, jabłkiem i gorczycą i nowe menu gotowe! Zmieniła się także nazwa lokalu, na apetyczne "Laboratorium chleba".

Gwiazda "Kuchennych Rewolucji" poskromiła także złośnika. Pan Wojtek chyba potrzebował tej rozmowy - co było widać, kiedy Magda Gessler wróciła do restauracji, aby sprawdzić, czy w odmienionym "Laboratorium chleba" było pysznie. Tego dowiecie się, oglądając program o 21:35 na antenie TVN!

Wielu fanów "Kuchennych Rewolucji" pewnie przyzna, że prawie nie ma większej przyjemności, niż jedzenie. Ale są jeszcze inne! Co nieco na ich temat wyjawiła Pin Up Candy, królowa polskiej burleski - sprawdźcie w naszej galerii zdjęć poniżej!

Wielkie gotowanie dla Ukrainy. Wiceprezydent Warszawy ugotował żurek
Sonda
Oglądasz "Kuchenne Rewolucje"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE