Krystyna Sienkiewicz miała wystąpić w "Krzyżakach". Wyciekło zdjęcie

2021-11-25 19:28
Krystyna Sienkiewicz brała udział w castingu do Krzyżaków
Autor: AKPA Krystyna Sienkiewicz brała udział w castingu do "Krzyżaków"

Po latach wierni fani polskiego kina i artystów pokazali zdjęcie z pewnego castingu. Przedstawiona jest na nim 25-letnia Krystyna Sienkiewicz. Okazało się, że aktorka ubiegała się o rolę Danusi w filmie "Krzyżacy" w reżyserii Aleksandra Forda. Ostatecznie rolę dostała inna gwiazda kina - Grażyna Staniszewska. Zobaczcie, jak wyglądała Sienkiewicz w trakcie castingu. Będziecie pod wrażeniem jej dziewczęcej urody!

Krystyna Sienkiewicz stawiała swoje pierwsze artystyczne kroki jako aktorka STS-u. W 1958 roku debiutowała na ekranie w dramacie Wojciecha Jerzego Hasa pt. "Pożegnania". Jej charyzma doskonale sprawdziła się w komedii Jana Batorego "Lekarstwo na miłość", w której grała przyjaciółkę Joanny (w tej roli Kalina Jędrusik). Występowała w wielu teatrach. W latach 1958–1966 pojawiała się w programie Kabaret Starszych Panów. W 2014 roku miała udar mózgu, a rok później zdiagnozowano u niej czerniaka oka. Aktorka zmarła 12 lutego 2017. Spoczywa w kolumbarium na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Miała adoptowaną córkę. Sienkiewicz zostawiła po sobie pokaźny majątek i wtedy rozpoczęła się walka o niego między jej córką a bratankiem - Kubą Sienkiewiczem, liderem zespołu Elektryczne Gitary.  

Na grupie facebookowej: Filmy, Teatry Telewizji, Słuchowiska. Czas Wspomnień. Waszych Wspomnień, pojawił się bardzo ciekawy wpis o aktorce. 

- Niewiele osób wie, że kiedy reżyser Aleksander Ford kompletował obsadę do filmu "Krzyżacy", na zdjęcia próbne do roli Danusi zgłosiła się dwudziestopięcioletnia Krystyna Sienkiewicz. Nie udało się. Danusię zagrała Grażyna Staniszewska. A po udziale Krystyny w castingu pozostała pamiątkowa fotografia.

Grób Krystyny Sienkiewicz. Niezapomniani

W galerii niżej znajdziecie zdjęcia z różnych okresów życia Krystyny Sienkiewicz. Sprawdźcie życiorys aktorki!

Dla Grażyny Staniszewskiej to była przełomowa i największa rola. Artystka zagrała jeszcze w filmach: "Szkice węglem" (1956), "Popiół i diament" (1958), "Zamach" (1959), "Zazdrość i medycyna" (1973). Zmarła 4 marca 2018. 

Poniżej zdjęcie młodziutkiej Sienkiewicz ubiegającej się o rolę Danusi.

Krystyna Sienkiewicz na castingu do filmu Krzyżacy
Autor: Facebook Krystyna Sienkiewicz na castingu do filmu "Krzyżacy"

SPRAWDŹ: Nie żyje Urszula Gałecka. Seksbomba lat 70. Gwiazda serialu "Kolumbowie"

Sonda
Czy Krystyna Sienkiewicz byłaby lepsza w roli Danusi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE