Majka Jeżowska miała wyrzuty sumienia po zostawieniu syna

i

Autor: AKPA/Gillert

Majka Jeżowska miała wyrzuty sumienia po zostawieniu syna. Wybaczył jej nieobecność?

2022-07-04 15:03

Majka Jeżowska (62 l.) robiła karierę nie tylko w Polsce, ale również Stanach Zjednoczonych. Kobieta występowała z zespołem Heat N Serve, a jedna z ich piosenek podbijała amerykańskie rozgłośnie i stacje telewizyjne. Niestety, sława wiązała się z koniecznością zostawienia malutkiego syna na trzy lata. Czy Wojciech Jeżowski (41 l.) wybaczył jej nieobecność?

Majka Jeżowska to wokalistka, która może pochwalić się imponującym dorobkiem muzycznym. Rozpoznawalność przyniosły piosenkarce utwory takie jak "A ja wolę moją mamę", "Najpiękniejsza w klasie", "Wszystkie dzieci nasze są", "Od rana mam dobry humor" czy "Margarita". Jeżowska jest wielokrotną laureatką KFPP w Opolu. Ma na swoim koncie Platynową Płytę oraz kilka Złotych Płyt. 

W 1981 roku na świat przyszedł Wojciech, syn Majki Jeżowskiej i jej pierwszego męża, Janusza Komana. Niedługo później piosenkarka wyleciała do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozwijała swoją karierę muzyczną w zespole Heat N Serve. Teledysk do piosenki "Rats on a Budget" wygrał międzynarodowy festiwal teledysków niskobudżetowych w Saint-Tropez. Singiel był puszczany w wielu różnych rozgłośniach radiowych i stacjach telewizyjnych w Ameryce, również w ogromnie popularnym MTV. Kariera wiązała się jednak z pozostawieniem niespełna rocznego dziecka pod opieką dziadków. Jeżowska wróciła do kraju w 1984 roku, jednak nadal regularnie koncertowała w USA. W Polsce osiadła na stałe dopiero w 1993 roku. Jak wspomina częste rozstania z małym Wojciechem?

- Nie sądziłam, że wyjeżdżam na długo i nie zostawiłam go oczywiście bez opieki. Był w najlepszych rękach, czyli u dziadków i u mojej siostry. Ale jednak to, że mój pobyt się wydłużał, wywołało wyrzuty sumienia, bo nie tak miało być. Codziennie mi się śniło, że wracam do domu i ktoś mi wciska nie moje dziecko, a ja wiem, że to nie jest mój syn. Więc to są takie rzeczy, o których się nie zapomni nigdy. Ale starałam się potem nadrobić jak najwięcej czasu z moim synkiem - powiedziała w rozmowie z "Co za tydzień".

W pewnym momencie Wojciech zamieszkał z matką w Stanach. Kobieta dziś uważa, że pobyt w tym kraju wpłynął na jego późniejszy sukces zawodowy. Chłopiec uwielbiał oglądać filmy science-fiction, takie jak np. "Gwiezdne Wojny". Jeżowska początkowo uważała, że to nie przyda mu się w życiu. Bardzo się pomyliła. Ostatnio produkcja science-fiction, którą wyreżyserował Wojciech Jeżowski, została nagrodzona na World Media Festival w Hamburgu.

- Teraz się okazuje, że ta pasja, która była u niego w dzieciństwie, procentuje, bo tak rozumiem ten temat, przyszłość, tak potrafi wykreować i przełożyć na język filmowy, że to się ogląda jak naprawdę jakieś hollywoodzkie dzieło i jestem z tego powodu bardzo dumna. Myślę, że już dawno wybaczył mi to, że mnie trochę nie było - dodała Majka Jeżowska.

Galeria: Dzień Dziecka w Szczecinie. Mnóstwo atrakcji na Jasnych Błoniach. Majka Jeżowska zachwyciła tłumy

Dzień Dziecka na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Majka Jeżowska i mnóstwo atrakcji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE