Martyna Wojciechowska o swoim pierwszym razie

i

Autor: AKPA/Gillert Martyna Wojciechowska o swoim pierwszym razie

Martyna Wojciechowska o swoim pierwszym razie: "miałam problem, żeby zadbać o antykoncepcję"

2022-06-23 8:01

Martyna Wojciechowska (48 l.) opublikowała w serwisie YouTube nagranie z Anją Rubik (39 l.), która ostatnio zajmuje się edukacją seksualną Polek i Polaków. Podczas rozmowy podróżniczka opowiedziała o swoim pierwszym razie. Martyna Wojciechowska wyznała, że jej problemem była... antykoncepcja.

Martyna Wojciechowska to podróżniczka od lat prowadząca program "Kobieta na krańcu świata". Ponadto prowadzi ona swój kanał w serwisie YouTube. Pojawiają się na nim rozmowy z interesującymi osobami. Ostatnio u Martyny Wojciechowskiej gościła Anja Rubik

Światowej sławy modelka od pewnego czasu jest również aktywistką. "Zajęła się edukacją seksualną Polaków, zainicjowała ogólnopolski projekt SEXED.PL i stworzyła fundację o tej samej nazwie" - opisała jej działalność Martyna Wojciechowska w instagramowym wpisie. 

Panie spotkały się, by porozmawiać o seksie i cielesności, a także edukacji seksualnej. Rozważały, jak należy rozmawiać na ten temat. Martyna Wojciechowska wyraziła swoje zdanie na temat edukacji seksualnej - jak mówiła, jest to "próba przybliżenia nam cielesności, zrozumienia jej, zaakceptowania, jest to umiejętność budowania relacji".

Bardzo głęboko wierzę, że edukacja seksualna powinna być takim samym przedmiotem w szkole jak matematyka, język polski. (....) Tymczasem jest, jak jest - gorzko podsumowała.

Nie zabrakło intymnych wyznań. Zarówno Anja Rubik, jak i Martyna Wojciechowska opowiedziały o tym, jak wspominają swoje pierwsze stosunki. Podróżniczka wyjawiła, że miała wtedy 17 lat. Pierwszy seks oceniła: "słabe to było". Wojciechowska zasugerowała, że przy odpowiednim przygotowaniu jej odczucia mogłyby być inne. "Gdybyśmy miały szansę się do tego przygotować, przemyśleć..." - głośno rozważała.

Ja na przykład miałam wielki problem, żeby zadbać o antykoncepcję - przyznała Martyna Wojciechowska. - To jest chyba problem wielu dziewczyn, które nie wiedzą, jak powiedzieć żeby on założył prezerwatywę - zauważyła.

Warto pamiętać, że odpowiednio prowadzona edukacja seksualna sprawia, iż seks przestaje być tematem tabu, a młodzież uczy się, jak o nim rozmawiać. To z kolei pozytywnie wpływa na ich późniejsze życie intymne, a także - co bardzo ważne - relacje z własnym ciałem.

Sonda
Czy twoim zdaniem edukacja seksualna w szkołach jest potrzebna?
Wojciechowską potrącił samochód! Dziennikarka opublikowała nagranie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE