"Motylem Jestem" - niezwykły koncert przebojów Ireny Jarockiej! Kto wystąpi ku czci artystki?

2022-01-22 15:10
Motylem Jestem - niezwykły koncert przebojów Ireny Jarockiej
Autor: Akpa "Motylem Jestem" - niezwykły koncert przebojów Ireny Jarockiej

Irena Jarocka (†66 l.) zmarła 10 lat temu. Wokalistka, która zmagała się z wieloma osobistymi problemami, odeszła niespodziewanie 21 stycznia 2012 roku. Aby pamięć o tej niezwykle utalentowanej artystce nie wygasła, TVP1 już w niedzielę o 17:30 wyemituje premierowy koncert pt. „Motylem Jestem”. Zobaczcie, kto zaśpiewa największe przeboje Jarockiej!

Pamięć o Irenie Jarockiej wciąż jest żywa, a jej utwory są nadal znane i cenione. Wokalistka nagrała m.in. takie hity jak: „Odpływają kawiarenki”, „Motylem jestem”, „Wymyśliłam Cię” czy „Gondolierzy znad Wisły”. Doświadczenie na scenie muzycznej zdobywała nie tylko koncertując w Polsce, ale także za granicą. Po, jak mówiła, niełatwym dzieciństwie i życiu w biedzie, ciężką pracą, podpartą niezwykłym talentem doszła na szczyt kariery.

Irena Jarocka miała wiele osobistych problemów. Przez wiele lat zmagała się z depresją, a mimo to rozwijała swoją karierę i tworzyła kolejne przeboje. Na szczęście wokalistka wiedziała, że nie należy odrzucać czyjejś pomocnej dłoni. W krytycznym momencie wsparł ją, jej były chłopak - Marian Zacharewicz.

Telewizja Polska ku pamięci Ireny Jarockiej w niedzielę zaplanowała specjalne wydarzenie - koncert o nazwie "Motylem Jestem". Podczas zrealizowanego na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego widowiska poznamy dotychczas nieznane ciekawostki i posłuchamy wciąż kultowych utworów wokalistki. Usłyszymy m.in. hity „Gondolierzy znad Wisły”, „Kawiarenki”, „Beatlemania story” i „Kocha się raz”. Wszystko to zostanie wzbogacone ciekawymi, archiwalnymi materiałami.

Kto wystąpi podczas koncertu "Motylem jestem"?

Na antenie TVP1 pojawi się plejada polskich gwiazd! Już w niedzielę, na specjalnym koncercie zaśpiewa m.in. Marek Piekarczyk (71 l.), Anna Jurksztowicz (59 l.), Felicjan Andrzejczak (74 l.), Andrzej Rosiewicz (78 l.), a także Wanda Kwietniewska (65 l.).

- Ten koncert to piękny pomysł. O niej trzeba pamiętać. Spotkali się tam wykonawcy, którzy w większości znali Irenę i są z jej pokolenia. Za kulisami wszyscy Irenkę wspominaliśmy. To było wzruszające. […] Wszystkim ten koncert polecam. Serce zawsze będzie bolało, że jej już nie ma – wyznała Wanda Kwietniewska w rozmowie z "Faktem".

Premiera "Motylem jestem" odbędzie się 23 stycznia w TVP1 o godz. 17:30 i o godz. 20:00 na antenie TVP2.

Sonda
Lubisz piosenki Ireny Jarockiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE