Nie żyje Antonina Girycz-Dzienisiewicz. Grała m. in. w "M jak miłość" i "Czterdziestolatku"

2022-01-20 16:22
Nie żyje Antonina Girycz-Dzienisiewicz. Grała m. in. w M jak miłość i Czterdziestolatku
Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/SUPER EXPRESS Nie żyje Antonina Girycz-Dzienisiewicz. Grała m. in. w "M jak miłość" i "Czterdziestolatku"

19 stycznia wieczorem zmarła Antonina Girycz-Dzienisiewicz, legendarna polska aktorka filmowa, teatralna i dubbingowa. Informację o jej śmierci przekazała PAP córka zmarłej, Julia Dzienisiewicz. Antonina Girycz-Dzienisiewicz miała na swoim koncie wiele kultowych ról w filmach i serialach. Dużej popularności przysporzyły jej produkcje, tj. "M jak miłość" czy "Czterdziestolatek".

Antonina Girycz-Dzienisiewicz w swoim dorobku artystycznym ma wiele niezapomnianych ról w filmach i serialach. Wystąpiła m. in. w "Polowaniu na Muchy" A. Wajdy, "Bilansie Kwartalnym" K. Zanussiego i "Czterdziestolatku” J. Gruzy. Doskonale znają ją także widzowie "M jak miłość", w którym wcielała się w rolę Ireny Malanowskiej.

Według Encyklopedii Teatru Polskiego, aktorka wystąpiła w 156 audycjach i słuchowiskach Teatru Polskiego Radia. Udzielała też swojego głosu w popularnych bajkach dla dzieci tj. "Mulan", "Charlie i fabryka czekolady" czy "Jak ukraść księżyc".

NIE PRZEGAP: Kalczyńska miała niebezpieczny wypadek na stoku! Transportowali ją helikopterem, była NIEPRZYTOMNA!

Antonina Girycz-Dzienisiewicz zmarła 19 stycznia wieczorem. Taką informację przekazała PAP Julia Dzienisiewicz, która wystąpiła w imieniu pogrążonej w żałobie rodziny.

Najbliżsi aktorki podkreślają, że uwielbiała pracę z młodzieżą.

- Poza własną pracą zawodową zajmowała się przygotowaniem do egzaminów do szkół teatralnych i filmowych późniejszych koleżanek i kolegów, którzy obecnie pracują w zawodzie - czytamy w informacji przesłanej do PAP.

Antonina Girycz-Dzienisiewicz była żoną Macieja Dzienisiewicza (1939-87), aktora, reżysera, dyrektora teatru i pedagoga. Para wspólnie wychowała dwie córki, Julię i Izabelę. Aktorka miała 82 lata.

NIE PRZEGAP: Kossakowski BŁAGAŁ Wojciechowską, by do niego wróciła?! Jej reakcja POWALA!

Sonda
Oglądałeś filmy z Antoniną Girycz-Dzienisiewicz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE