Nie żyje gwiazdor serialu "Zbuntowany anioł". Gino Renni miał 78 lat

2021-08-02 13:49
Zbuntowany anioł. Milagros (Natalia Oreiro), Ivo (Facundo Arana)
Autor: archiwum se.pl Zbuntowany anioł. Milagros (Natalia Oreiro), Ivo (Facundo Arana)

Nie żyje Gino Renni, aktor znany polskim widzom przede wszystkim z drugoplanowej roli w kultowym serialu "Zbuntowany anioł". Aktor odszedł w wieku 78 lat. Od dwóch miesięcy walczył z powikłaniami po koronawirusie.

Argentyńskie media poinformowały, że 1 sierpnia 2021 roku zmarł aktor Gino Renni. Mężczyzna dwa miesiące temu otrzymał pozytywny test na obecność koronawirusa. Kiedy stan zdrowia aktora uległ pogorszeniu, został przewieziony do Argentyńskiego Instytutu Diagnostyki i Leczenia, gdzie był hospitalizowany. Przed śmiercią lekarze zdiagnozowali u Renniego rozległe zapalenie płuc. O śmierci 78-letniego aktora poinformował na swoim Twitterze producent Gustavo Yankelevich.

"Miej dobrą podróż, drogi Tano, prawdziwy przyjacielu, kompanie tysiąca wspaniałych chwil. Kocham cię i już tęsknię" - napisał

Gino Renni - kim był?

Gino Renni, a właściwie Luigi Melieni Mollo, urodził się w Kalabrii w 1943 roku. W wieku trzech lat wraz z rodziną przeniósł się do Argentyny. Aktor najczęściej odgrywał role drugoplanowe, w szczególności komediowe. To z takiej roli zna go polska publiczność. Gino Renni zagrał ogrodnika Ramóna Garcíę Parapuchino w popularnej kiedyś telenoweli "Zbuntowany anioł".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE